Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

APOKALIPSA

Proroctwa, wizje, przepowiednie, kto ich nie czytał. Chyba większość z nas z wypiekami na twarzach wizualizowała w myślach przerażające obrazy końca świata. Obrazy hekatomby ofiar, zniszczonych lub zatopinych miast, okrutnych wojsk mordujących "niewinną" ludność i spustszone krajobrazy po wybuchu bomb atomowych lub upadku kosmicznych ciał pełniących rolę miecza sprawiedliwości bożej spadającego na grzeszny lud.
   Przepowiedni, jak wiemy było wiele. Większość zapewne zapowiadała koniec świata, ale świat istnieje nadal. świat jako całość, ale na pewno wielokrotnie następował koniec świata dla pewnych ludzi czy nawet całych narodów. I tu właśnie proroctwa się spełniały. Dla niektórych następował koniec świata. Ich świata.
   Przepowiednie mają jednak swoją dobrą stronę. U wielu ludzi zasieją ziarno niepewności i spowodują że przewartościują oni swoje życie i zbliżą się do Boga. I tylko z tego pwodu nie należy ich wyśmiewać.
   Są proroctwa które mają dużo większą "wagę" od innych. Do nich należą "Objawienia Fatimskie". Poniższe proroctwa tylko nawiązują do "Objawień Fatimskich" ale warto je przeczytać, tym bardziej że dotyczą czasów bardzo nam bliskich ze względu na wymienione w nich nazwiska osób które żyją z nami współcześnie i co pozwoli nam na zweryfikowanie ich w realnej przyszłości.
   Tych którzy lubią się bać i tych którzy chcą zmienić swoje życie a brakuje im bodźca zapraszam do czytania.

Nadzieja dla Polski, słowa "Bożej Łączniczki"   więcej >>>
Nadzieja na uratowanie ludzkości - zobacz film o polskim wątku w tej historii   >>>
Przepowiednia z Tęgoborza
Przepowiednie jasnowidzącej Wangi
Objawienia w Siekierkach

APOKALIPSA, która ma dotknąć Polskę.
    Co czeka Polskę?
    W "Orędziu" fatimskim, przekazanym 1917 roku, przez Matkę Pana Jezusa Maryję, Łucji, która spisała treść "Orędzia" i w 1953 roku, został doręczony papieżowi Piusowi XII list, z notatką siostry Łucji na kopercie z tajemniczym dokumentem. - Po 1960 roku, można ogłosić go całemu światu. Papież Pius XII, po zapoznaniu się z treścią tajemniczego dokumentu, był przerażony, ponownie go zapieczętował i zabezpieczył dla swego następcy. Papież Jan XXIII, z treścią tajemniczego dokumentu zapoznał się dwa lata później. Był nią wstrząśnięty. Stwierdził wówczas, że zapowiedziane w "Orędziu" straszliwe "Kary", nie dotyczą jego czasu. Polecił schować dokument wraz z innymi, najbardziej strzeżonymi tajemnicami watykańskiemi i nie udostępniać na zewnątrz żadnych informacji na ten temat. Uważał bowiem, że opublikowanie "Orędzia", mogłoby wywołać panikę na skalę światową.
    Czy słusznie postąpił, papież Jan XXIII uniemożliwiając opublikowanie tajemniczego dokumentu całemu światu?
    Papież Paweł VI, po przeczytaniu "Orędzia", podtrzymał decyzje swoich poprzedników, uznając, że przez jakiś czas dokument ten powinien pozostać tajemnicą Watykanu. Papież Paweł VI wzbraniał się przed upublicznieniem Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, ale nie miał wsątpliwości, że należy ją wykorzystać, przynajmniej częściowo, do zapewnienia pokoju na świecie. Nastąpiło to podczas tak zwanego kryzysu kubańskiego. Zapoznanie z fragmentami "Orędzia" przywódców Związku Radzieckiego, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w latach 1963-1964 przyczyniło się do zawarcia porozumienia pokojowego. Papież Jan Paweł II po zapoznaniu się z treścią "Orędzia" po zamachu na Jego życie 13 maja 1981 na placu św. Piotra, postąpił podobnie jak jego poprzednicy, odesłał dokument do sejfu. Czas upływał, a "Orędzie" z Trzecią Tajemnicą Fatimską, nie ogłoszone całemu światu pozostawało w sejfie. Samo "Niebo" interweniowało w nocy 1982 roku, w apartamęcie papieża Jana Pawła II. O tym jest podane w książce Stefana Budzyńskiego pt. "Dotknięcie Boga", "Tajemnicza wizja Jana Pawła II".
    "Ze źródeł kościelnych dowiedziałem się o dramatycznej wizji jaką przeżył Jan Paweł II na krótko przed kamonizacją o. Maksymiliana Kolbego. Jego sekretarz osobisty ks. prałat Dziwisz usłyszał głośno mówiącego papieża w Jego apartamencie. Był tym zaskoczony, gdyż wiedział, że oprócz papieża, o tej godzinie w rozkładzie dnia papieskiego nikt nie może być obecny, a ponadto Jan Paweł II nie ma zwyczaju samotnie modlić się na głos.
    Gdy usłyszał słowa papieża: "Proszę o miłosierdzie dla Polski", wszedł do pokoju i ujrzał Ojca św. trzymającego twarz ukrytą w dłoniach. Z jego oczu spływały łzy. Dotknął papieskiego ramienia, pytając: "Czy Waszej świątobliwości coś się stało?" Po chwili milczenia papież odpowiedział: "Nie, nic mi nie jest ! - To dlaczego, Ojczę święty płaczesz? zapytał ks. Dziwisz. - "Gdybyś ty widział to, co ja ujrzałem, też byś zapłakał".
    Można się tylko domyślać, że Najświętsza Maryja Panna objawiła papieżowi, przyszłe i jak się wydaje tragiczne losy świata i Polski.
    Po tej dramatycznej wizji, papież Jan Paweł II, poprosił o przetłumaczenie z orginału portugalskiego pełnego w przygotowaniuu siostry Łucji: Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Jeden egzemplarz tłumaczenia z orginału portugalskiego siostry Łucji: Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, przekazał papież Jan Paweł II, Kardynałowi Jozephowi Ratzingerowi, prefektowi Kongregacji Doktryny Wiary, do ogłoszenia przez telewizje, całemu światu."
    Drugi egzemplarz tłumaczenia z oginału portugalskiego siostry Łucji: Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, przekazał papież Jan Paweł II, polskiemu pisarzowi katolickiemu Stefanowi Budzyńskiemu do ogłoszenia drukiem w Polsce. Stefan Budzyński w książce Pt. "Dotknięcie Boga" informuje: "Obecnie dysponuje pełnym w przygotowaniuem III tajemnicy fatimskiej będącym tłumaczeniem z orginału portugalskiego s. Łucji, chociaż muszę się zastrzec, że nie pochodzi on ze źródeł oficjalnych". Podane jest o tym na str. 73.
    w przygotowaniu tak zwanej "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" został wydany przez Stefana Budzyńskiego w książce Pt. "Dotknięcie Boga" w artykule "Orędzie Madonny z Akita, a III tajemnica fatimska", na str 72-74.
    Całość tłumaczenia z orginału portugalskiego siostry Łucji: Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, otrzymane od papieża Jana Pawła II, Stefan Budzyński wydał w książce pt. "Przepowiednie dla świata" między innymi przepowiedniami pt. "FATIMA 1917". W skład "FATIMY 1917", wchodzą otrzymane od papieża Jana Pawła II, też późniejsze "Orędzia" Matki Bożej Maryi, przekazane siostrze Łucji.
    Co przekazane jest w "FATIMIE 1917"?
    "FATIMA 1917", to przekazany, przez Matkę Bożą Maryję "TESTAMENT" Boga Ojca, spisany w "Biblii nazywanej Apokalipsą", przez św. Jana, apostała ucznia Pana Jezusa, w 95 roku nowej ery, gdy św. Jan był zesłany na wyspę Patmos. Aby treść wizji, którą spisał św. Jan, w "Biblii", była "Nie znana ludzkości", św. Jan zaszyfrował je, wprowadzając wyrażenia od Proroków.
    W "Orędziach" fatimskich, Matka Pana Jezusa Maryja, przekazuje już nie zaszyfrowane "Kary", które dotkną ludzkość całego świata. Ludzkość odeszła od Boga, światem rządzi masoneria - diabeł, który dąży do podporządkowania sobie kościoła i ludzkości całego świata. "FATIMY 1917", to "Orędzia" przekazane przez Matkę Bożą Maryję. siostrze Łucji, które wchodzą w jej skład.
    1.Wydarzenia.
    2.Trzecia Tajemnica Farimska, przekazana przez Matkę Bożą Maryję dzieciom w lipcu 1917 roku, od niej jest nazwa historyczna dalszych przekazywanych "Orędzi" fatimskich.
    3.Przewidywany przebieg trzeciej wojny światowej.
    4.Zaburzenia w przyrodzie.
    5.Późniejsza orędzia przekazane siostrze Łucji.
    6.Orędzie Matki Bożej z 1954 roku.
    7."Słowa" Pana Jezusa, dotyczące poznania "Czasu" wtargnięcia "Obcego ciała z kosmosu" w obszar ziemi i upadek w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego.
    8.Zatrute powietrze, które ogarnie całą ziemie.
    Początek Apokalipsy podane jest: "Zapowie ZNAK, który pokaże sie na niebie".
    "Ten ZNAK, który pokaże się na niebie, jest ZNAKIEM początku Apokalipsy.
    Są to "Słowa" od Boga Ojca przekazane dn. 09 marca 2008 roku, w kościele przy ul. Gwiaździstej 17, podczas Mszy św. do mnie Wandy Stańskiej-Prószyńskiej. Żadnej innej daty początku Apokalipsy nie będzie, tylko "ZNAK" na niebie, który ją zapowie.
    Wybuchnie wojna na wschodzie Azji, w której ma być użyta broń jądrowa. Chiny dążą do panowania ludności żółtej rasy nad światem. Do szybszego rozwoju gospodarczego, Chiny potrzebują nowych terenów bogatych w pokłady ropy, gazu i innych bogactw mineralnych. Te tereny obecnie w Azji, należą do Federacji Rosyjskiej. Aby je mieć, Chiny wydadzą wojnę Federacji Rosyjskiej. Przewidywany przebieg trzeciej wojny światowej jest przekazany w "FATIMIE 1917" - w Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Pokonanie Federacji Rosyjskiej na terenie Azji, zajmie Chinom około 2 miesięcy. Podane jest o tym w zaburzeniach w przyrodzie:
    "Od północy kataklizmy zaskoczą armię chińską już w Europie, w trakcie walk z Rosją. Chińczycy cofną się wskutek potwornych kataklizmów.To będzie trwało zaledwie kilka tygodni, ale będzie w swej grozie tak okropne, że podobnych klęsk nie było dotąd na ziemi".
    Ten powyższy fragment dotyczy "Wyłonienia się nowego lądu" na samej północy z głębi Morza Arktycznego. Potworne trzęsienia ziemi pod dnem Oceanu Atlantyckiego i Morza Arktycznego, spowodują wybuch i wyłonienie "Nowego lądu" - wydzwignięcie dna morskiego, wraz z wodą do góry. Woda runie na lądy i do mórz i oceanu, powodując POTOP, półkuli Północnej. Wydzwignięte do góry "Dno Morza Arktycznego zostanie "Nowym lądem".
    Matka Boża Maryja, pragnie uratować ludzi z POTOPU, którzy wierzą w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa, lub uwierzą, żeby w ciągu 30 dni od pokazania się "ZNAKU", na niebie opuścili nizinne tereny północne, na które runie olbrzymia ilość wody morskiej. Woda rozpłynie sie po morzach i oceanach, zatapiajac tereny nizinne lądu. Poziom wody w morzach i oceanie będzie wyższy niż jest obecnie o kilka metrów.
    To samo dotyczy Polski Północnej, na teren Morza Bałtyckiego z Północy, będzie spływała woda morska wyrzucona na teren Szwecji, Filandii i Rosji Europejskiej. Z zachodu z Morza Północnego napłynie wysoka fala wody morskiej POTOPU, która po zalaniu i zatopieniu terenów Niderlandów-Holandii, zalaniu i zatopieniu nizinnych terenów Danii, brzegów Południowej Szwecji i brzegów Północnych Niemiec, będzie wpływała jeszcze wysoką falą POTOPU do Morza Bałtyckiego, z dużą ilością utopionych ludzi i zwierząt.
    Ludność zamieszkała na terenie świnoujścia, Szczecina i całego terenu nizinnego i terenów brzegowych morskich, w celu ratowania swojego życia, powinna opuścić nizinne tereny brzegowe w ciągu 30 dni i przenieść się na wyższy teren w głębi lądu. Na tereny nizinne napłynie wysoką falą wody morskiej zatapiając, porty, mierzeje, Gdańsk, i inne miejscowości brzegowe, woda wtargnie w dolinę Wisły, zaleje nizinne tereny Żóław. Trudno jest określić o ile podniesie się poziom wody w Morzu Bałtyckim. Powoli będzie następował odpływ, wody morskiej z zalanych terenów, gdy wysoka fala "Potopowa", rozleje sie po całym Oceanie Atlantyckim i Morzu Karaibskim, podnosząc w nich poziom wody o kilka metrów. Przez kanał Panamski i nizinne tereny Ameryki środkowej, nastąpi samoczynny przelew wody z Morza Karaibskiego do Oceanu Spokojnego. Drugi przelew wody z Oceanu Atlantyckiego będzie do Morza śródziemnego przez cieśninę Gibraltarską. Następne dwa przelewy w pobliżu bieguna Południowego, do Oceanu Indyjskiego i Oceanu Spokojnego.
    Dużo ludności z terenów nadmorskich w Polsce, może stracić mieszkania, ze względu na wyższy poziom wody w Morzu Bałtyckim.
    Podane jest, że wojsko niemieckie wyda wojnę: Polsce, Czechom Słowacji i Rosji. Partia niemiecka NPD, której szefem jest Pan Ugo Voigt, dojdzie do władzy w Niemczech. Dążeniem partii NPD, jest ziszczenie ideii Adolfa Hitlera utworzenie "Wielkich Niemiec". Aby utworzyć "Welkie Niemcy", partia NPD przygotowuje się do ataku na Polskę i na Rosyjski Kaliningrad - dawny polski Królewiec a niemiecki Königsberg.
  Podane jest o tym, w Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej w przewidywanym przebiegu trzeciej wojny światowej. Cytuje: "To co zrobią Niemcy, będzie krokiem samobójczym. Będą liczyć na zajęcie Polski". Niżej podane jest: "Polska, Czechy i Słowacja wiedząc, że w razie zwyciestwa Niemiec czeka ich zagłada, stworzą współną obronę przeciwko Niemcom". Niemcy chcą włączyć tereny Polski, Czech i Słowacji bez ludności Słowiańskiej. Czeka nas zagłada. Co robi Pan Premier Tusk i Pan Schetyna, odbierają 5 miliardów pieniedzy Ministerstwu Obrony Kraju, uniemożliwiając obronę Polski.
    To młodzież Polska, której wiele obietnic sugerowała partia PO, aby poparła w wyborach Pana Tuska, oddaje Polskę bez walki Niemcom. Niemieckie wojsko wtargnie na teren Sudetów, aby niszczyć i mordować ludność Polską tam zamieszkałą. Mogą dotrzeć do Wałbrzycha i zaatakować Wrocław z powodu braku wiary Pana Prezydenta i Rządu w atak wojsk niemieckich na Polskę. Podane jest w Fatimie 1917, że to ma się stać. Atak wojsk niemieckich runie z Berlina w kierunku Łodzi i Warszawy. Wojsko niemieckie zaatakuje Sczecin i z morza przypuszczą atak na porty i Gdańsk.
    Tylko wspólnie z Czechami i Słowacją, będzie można odeprzeć atak wojsk niemieckich na Polskę.
    Nie należy obecnie żadnych projektów rozpoczynać na terenie nadmorskim. Bo te, które są trudno będzie ocalić, mogą zostać zalane wodą. Ponieważ zniszczenia w innych państwach będą duże, wspólnie należy się wspomagać. Niemcy nie tylko będą mieli zalane nizinne terenyPółnocne, ale głębinowe trzęsienie ziemi pod rzeką Ren w "Zagłębiu Rury", spowoduje zniszczenie miast i teren się zapadnie. Olbrzymia ilość ludzi może zginąć. Polacy powinni powrocić do Polski.
    W obszar ziemi ma wtargnąć z kosmosu "Planetoida-głaz", która uderzy w wody Oceanu Atlantyckiego, w pobliżu Morza Karabskiego, powodując olbrzymie zniszczenia na terenie trzech Ameryk.
    Słowa Pana Jezusa skierowane do ludzkości, o wtargnięciu "Planetoidy- głazu" w obszar ziemi (prawdopodobnie chodzi o planetę Nibiru o której mówią przekazy sumeryjskie i która jest obserwowana przez NASA i Rosyjską Akademię Nauk. Temat jest nośny, obok zamieściłem klip filmowy o planecie Nibiru, który znakomicie pasuje do naszego tematu przepowiedni - przypis mój). Rozpocznie się to w noc bardzo zimną. Grzmoty i trzęsienia ziemi trwać będą dwa dni i dwie noce. To będzie dowodem, że Bóg jest Panem nad wszystkim.
    Ci, którzy będą mieli we Mnie nadzieję i uwierzą Mym słowom, niech się niczego nie boją, bo ja ich nie opuszczę, a także ci, którzy niniejsze objawienia rozpowszechnią dla opamiętania się ludzkości. Kto będzie w stanie łaski uświęcającej i u Mojej Matki, temu też nic się nie stanie. Abyście byłi na to przygotowani, podaje wam znaki.
    Uważajcie: ostatnia noc będzie bardzo zimna, wiatr będzie huczał, a po pewnym czasie powstaną grzmoty. Wtedy zamknijcie okna i drzwi, nie rozmawiajcie z nikim spoza domu. Uklęknijcie pod krzyżem, żałujcie za swoje grzechy i proście Matkę Moją o opiekę. A kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie. Serce jego nie wytrzyma tego widoku.
    Powietrze będzie nasycone gazem i trucizną. Ogarnie całą ziemię. Kto będzie cierpiał niewinnie, nie zginie, będzie męczennikiem i wejdzie do Królestwa Bożego.
    W trzecią noc nastanie ogień i trzęsienia ziemi, a w dniu następnym będzie już świecić słońce. Aniołowie zstąpią z nieba w postaci ludzkiej i przyniosą z sobą pokój na ziemię. Niezmierna wdzięczność uratowanych wzniesie się do nieba w dziękczynnej modlitwie.
    Kara jaka spadnie na ludzkość, nie może być porównywalna z żadną karą, jaką Bóg zesłał od stworzenia świata. Jedna trzecia ludzkości zginie.
    Wanda Stańska-Prószyńska.
   
Powrót do góry strony

Apokalipsa która dotknie Niemcy    czwartek, 8 styczeń 2009r.
    Na podstawie przekazu przez Matkę Bożą Maryję w "Orędziu" fatimskiem, w którym poleciła siostrze Łucji, ogłoszenie treści tego "Orędzia" na cały świat.
    "Ten ZNAK, który pokaże się na niebie, jest znakiem początku APOKALIPSY"
    Te "Słowa" od Boga Ojca, zostały przekazane w Kościele podczas Mszy św. Przy ul.Gwiaździstej 17 w Warszawie. Ja Wanda Stańską-Prószyńska, te "Słowa"od Boga Ojca słyszałam. Słysząc zadrżałam i innych ludzi informuje. Podane jest w "Biblii-Apokalipsie", że partia nazistowska NPD, której szefem jest Pan Udo Voigt, dąży do przejęcia władzy w Niemczech, aby ziścić ideie Adolfa Hitlera, utworzenie "Wielkich Niemiec". Po dojściu do władzy NPD, zwróci się do ludności Niemieckiej o poparcie jej, w dążeniu do utworzenia "Wielkich Niemiec. Po otrzymaniu poparcia ludności Niemieckiej, Kanclerz partii NPD, zwróci się do: Polski, Czech i Rosji, o zwrot terenów należących do Niemiec przed II wojną światową. To jest tylko pretekst do wydania wojny Polsce, Czechom, Słowacji i Rosji o zwrot terenów i dawnego Królewca. Nastąpi atak wojsk niemieckich na Polskę z Drezna i z Berlina. Atak z terenu Morza Bałtyckiego na Kaliningrad w czasie wojny Chin z Rosją. Rosja po przerwanej wojnie na terenie Azji, zatakuje w celu odbicia z rąk Niemieckich Kaliningrad. Armia rosyjska wtargnie na teren Niemiec, aby wywrzeć zemste, na ludności niemieckiej za atak w czasie wojny Chin z Rosją, na Kaliningrad, za wymordowanie ludności rosyjskiej w Kalinigradzie, za przegraną wojnę w Azji. Wojsko rosyjskie będzie niszczyć i mordować na terenie Niemiec, dojdzie do oceanu i zmuszone do powrotu na teren Niemiec, przez wojsko państw zagrożonych.
    Na teren Niemiec doliną Dunaju wtargnie armia chińska, dążąca w kierunku Francji i Belgii. Wojsko państw zagrożonych zagrodzi drogę armi chińskiej i dojdzie do bitwy na terenie Lasu Bawarskiego. Nadlecą eskadry samolotów z południa i zniszczą armię chińską.
    Matka Boża Maryja, chce uratować ludzi zagrożonych POTOPEM, na terenie Niemiec, zwraca się do ludzi, którzy wierzą w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa, gdy zobaczą ten ZNAK na niebie, w ciągu 30 dni opuścili miejsca zagrożone, i przenieśli się na wyższy bezpieczny teren.
    Na teren Północnych Niemiec wtargnie woda-POTOP. Na samej Północy z głębin morskich Morza Arktycznego, wyłoni się zapowiedziany w Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej "Nowy duży ląd". Woda morska, która obecnie znajduje się nad tym dnem morskim, Morza Arktycznego i innych tam mórz na północy, zostanie wydzwignięta z głębin morskich, wraz z dnami tych mórz do góry. Woda morska spadnie na tereny graniczące z morzami i zatapiając je i do mórz, które są połączone z morzami na samej Północy, podnoszą w nich poziom wody do bardzo dużej wysokości: Morze Baffina, Morze Grenlandzkie, Morze Norweskie. Tak wysoka fala wody morskiej z tych mórz wpłynie do Oceanu Atlantyckiego. Dna morskie na północy zostaną "Nowym dużym lądem".
    Woda morska, która spadnie na ląd i zatopi go, a potem woda rozpłynie się na dalsze nizinne tereny zatapiając je lub spłynie do morza. Woda, która runęła do mórz spowodowała podniesienie się poziomu wody w morzach i oceanie do dużej wysokości, płynąc będzie zalewała i zatapiała nizinne tereny brzegowe lądu stykające się z morzem. Ludność zamieszkała na terenach brzegowych, powinna na krótki czas opuścić miejsce zamieszkania, żeby nie utonąć. Woda morska, która wpłynie bardzo wysoką falą do morza Północnego, rozleje się na duży nizinny obszar: Niderlandów-Holandii, Dannii, Północnych Niemiec, Północnej Belgii. Ciesnina Kaletańska między Belgią, a Anglią spowoduje zmiejszony przepływ wody, która naciskana następną falą napływającą wodą, będzie zwiększała zalew dalszych terenów lądu.
    Ruchy głębinowe płyt pod dnem rzeki Ren, spowodują zapadnięcie płyty i część terenu Westwalii wraz z zabudową, zapadnie się, Woda morska zaleje miejsce zapadnięte. Na teren Niemiec wtargnie armia rosyjska, aby wywrzeć zemstę, na ludności Niemieckiej, za atak wojsk niemieckich na Kaliningrad podczas wojny Chin z Rosją i wymordowanie ludności tam zamieszkałej Rosyjskiej. Na terenie Niemiec armia rosyjska będzie niszczyć wszystko i mordować ludność, która nie opuści miejsca zamieszkania.
    Dla tego Polacy powinni powrócić do Polski, Niemcy będą bardzo zniszczone i na terenie Lasu Bawarskiego, zostanie użyta broń jądrowa, przeciwko wojsku chińskiemu, które przez Niemcy chce wtargnąć na teren Francji i Belgii, aby wymordować ludność białą. Podane jest tylko, że nadlecą z Południa eskadry samolotów, które zaatakują wojsko chińskie walczące z wojskiem broniącym wstępu na teren Francji i Belgii. Nie wiadomo, kto udzieli pomocy broniącej się Europie, przeciw inwazji wojsk chińskich.
    Poziom wody na terenach zatopionych powoli się będzie obniżał. Poziom wody w morzach i oceanie będzie wyższy, o kilka metrów niż jest obecnie. Niemcy będą bardzo zniszczone. Wiele dawnych nizinnych terenów lądowych zostanie zatopionych z powodu wyższego poziomu wody w morzach i oceanach.
    Matka Pana Jezusa Maryja, wzywa wszystkich ludzi z Polski przebywającej na terenach Niemiec do powrotu do Polski i księży tam pracujących, powini wziąść urlopu na ten czas. Mówi Matka Boża Maryja, jężeli Polacy nie powrócą do polski, a ocaleją podczas wojny to, zginą w "Potopie".
    Wanda Stańska-Prószyńska, Warszawa, dnia 19 grudnia 2008 rok
   
Powrót do góry strony

Apokalipsa, która dotknie ludność Izraela    Warszawa, dn.12 luty 2009 rok
   APOKALIPSA, to "TESTAMENT" BOGA OJCA, który dotknie ludność IZRAELA.
   Jeżeli Rząd IZRAELA nie uzna, że PAN JEZUS, będąc na ziemi MESJASZEM jest SYNEM BOGA OJCA - zaatakuje Izrael wojska chińskie.
    Informuje ludność IZRAELA, że na podstawie przekazu Matki Pana Jezusa Maryi, która w "Orędziu" fatimskim 1917 roku, poleciła Łucji ogłoszenie tego "Orędzia", na cały świat. W "Orędziu tym Matka Pana Jezusa Maryja, wzywa ludzkość całego świata do powrotu do Boga, aby ludzie nie lekceważyli treści zawartej w "Orędziu" fatimskim, gdyż mogą dotkną ich "Kary", które są przekazane w tym "Orędziu".
    "Ten ZNAK, który pokaże się na niebie , jest znakiem początku Apokalipsy".
    Są to "Słowa" Boga Ojca, przekazane do mnie Wandy Stańskiej-Prószyńskiej w Kościele podczas Mszy św. dnia 09 marca 2008 roku, w Warszawie.
    Początek Apokalipsy zapowie "ZNAK", który pokaże się na niebie, innej daty początku Apokalipsy nie ma. Sam PAN BÓG decyduje o początku Apokalipsy.
    Mając 10 lat, z moją ziemską matką, byłam na objawieniach Matki Bożej Maryi, które rozpoczęły się 12 lipca 1935 roku, na łąkach wsi Przygody koło Siedlec w Polsce. Tam zostałam nie świadoma tego, przywołana przez Matkę Bożą Maryję, od swojej mamy i do uklęknięcia przy 11 letniej dziewczynce widzącej Matkę Bożą Maryję i obserwowania jej. W przekazywanych wizjonerce Helenie Parapurze przez Matkę Bożą Maryję słowach, było wzywanie ludzkości do powrotu do Boga, od czynienia zła, do pokuty za swoje grzechy, bo czeka "Kara" - wojna.
    Na te objawienia przyszedł Żyd Lejba, który dzierżawił w Przygodach sad owocowy. Objawiła mu się Matka Pana Jezusa Maryja, nazywając Lejbę Starozakonnym, przekazując mu: "Że jeżeli ŻYDZI nie opuszczą Polski, czeka ich zagłada".
    Poleciła Matka Pana Jezusa Maryja Lejbie, żeby tą informacje zaniósł do starszyzny Żydowskiej w Siedlcach. Żydzi nie przyjęli przekazanych im słów Matki Pana Jezusa Maryi, "O zagrożeniu ich życia w Polsce". Mało młodzieży Żydowskiej wyjechało z Polski do Palestyny, aby uczyć się języka. Gdy nastąpiła tragedia, zamknięcia Żydów w "Gecie" przez Niemców i wywóz do obozów "Pracy-zagłady" było już za późno na ratunek. Miliony Żydów przywiezionych do obozu, zostało zagazowanych.
    Winę za mord, Żydzi obciążają Niemców. Ponieważ Żydzi zlekceważyli ostrzeżenie Matki Bożej Maryi, "Że w Polsce czeka ich ZAGŁADA", bo nie chcą uznać Pana Jezusa, że jest Synem Boga Ojca, którego zamordowali, wieszając na Krzyżu jako złoczyńcę". Sami są winni tej tragedii. Żydzi mogli opuścić Polskę, przenosząc się do Stanów Zjednoczonych, lub na wschód do Rosji i Kazakstanu. Żydzi ze Stanów Zjednoczonych nie przyszli z pomocą Żydom w Polsce. Biedota Żydowska nie miała za co wyjechać do Stanów Zjednoczonych, więc musiała zginąć. Podobna sytuacja może się zdarzyć.
    Papież Benedykt XVI, będąc w obozie zagłady postawił pytanie "Gdzie był wtedy Pan Bóg"? Odpowiedź na pytanie papieża Benedykta XVI jest w książkach Anny Pt. "Boże Wychowanie". Pan Jezus powiedział do Anny z którą prowadził rozmowy dotyczące obecnych "Kar", które dotkną świat: "Ludzkość obecnie własną krwią, musi obmyć swoje grzechy". "Kara" jaka dotknie Europę Południową, to wtargnięcie na teren Morza śródziemnego armii chińskiej. Zadaniem wojska chińskiego, będzie niszczenie wszystkiego i mordowanie ludności białej. Chiny dążą do panowania ludności żółtej rasy nad światem, nienawidzą ludności białej rasy.
    Matka Pana Jezusa Maryja, chce uratować ludność IZRAELA od następnej "ZGŁADY", podczas przyszłej Apokalipsy, przekazuje im "Słowa" od Boga Ojca, "Uznanie przez Rząd Izraela Pana Jezusa Chrystusa, że jest Synem Boga Ojca, przyjęcia chrztu i wiary chrześcijańskiej przez ludność Izraela".
    Nie spełnienie przez Rząd Izraela tych warunków, przekazanych od Boga Ojca przez Matkę Pana Jezusa Maryję, aby uratować ludności Izraela od "Zagłady". Na teren Izraela wtargnie wielo milionowa armia chińska, która zniszczy wszystko w krótkim czasie i wymorduje ludność Izraela. Broń, którą posiada Izrael, jest do walki na odległość, wojsko chińskie jest ćwiczone do walki na bliską odległość, atak z zaskoczenia, szybko wykonany i przeniesienie się w inne miejsce.
    Na początku Apokalipsy wybuchną wojny, w Azji i w Europie, w których będzie użyta broń jądrowa. Chiny dążą do szybszego rozwoju gospodarczego, swego kraju, koniecznie są im potrzebne nowe tereny bogate w pokłady ropy, gazu i innych minerałów. Takie tereny są w Północnej Azji i należą do Federacji Rosyjskiej. Po te tereny sięgną Chiny, wydając wojnę Federacji Rosyjskiej. Chiny mają olbrzymią ilość ludności, dążą do panowania ludności żółtej rasy nad światem. Po pokonaniu Federacji Rosyjskiej na terenie Azji w ciągu krótkiego czasu, około 2 miesięcy. Chiny wydadzą wojnę krajom Arabskim zatoki Perskiej, krajom Morza Kaspijskiego, Południowej Europie i rzucą pociski jądrowe na cały świat.
    W Europie wojnę wydadzą Niemcy: Polsce, Czechom, Słowacji i od Rosji zechcą odebrać dawny niemiecki port, Królewca-Kaliningradu.
    Niemiecka partia NPD, której szefem jest Pan Udo Voigt, dojdzie do władzy w Niemczech. Dążeniem partii NPD, jest ziszczenie idei Adolfa Hitlera utworzenia "Wielkich Niemiec". Aby utworzyć "Wielkie Niemcy", należy w wojnie pokonać Polskę, potem Czechy, Słowacje, odebrać od Rosji Królewiec, w czasie wojny Chin z Rosją.
    Partia NPD po dojściu do władzy, zażąda od Polski, Czech i Rosji, zwrotu terenów należących do Niemiec przed drugą wojną światową. Nie otrzymawszy zwrotu tych terenów, Niemcy wydadzą wojnę Polsce i Rosji. Na Polskę nastąpi atak wojsk niemieckich z Drezna, na teren Sudetów. Na terenach zdobytych, wojsko niemieckie będzie wszystko niszczyć, a ludność polską zamieszkałą na tych terenach mordować. Z Berlina wojsko niemieckich wyruszy na Poznań w kierunku Warszawy. Zostanie zaatakowany Szczecin. Na Rosję i Polskę Północna nastąpi atak wojsk niemieckich od strony Bałtyku.
    Należenie do Unii Europejskiej Polski i Nieniec, uniemożliwi obronę Polskich granic. Niemieckie czołgi z łatwością wtargną na teren Polski.
    Na samej północy, pod dnem Morza Arktycznego wystąpią głębinowe trzęsienia ziemi, które będą się nasilać, do coraz bardziej gwałtowniejszych. Przyczyną głębinowego trzęsienia ziemi, będzie wyłonienie się "Nowego lądu" z głębin morskich. Nastąpi wybuch, woda z lodem i dnem morskim, zostanie wydźwignięte do góry. Woda z lodem spadną na tereny lądowe, oraz do mórz, rozlewając się i spłyną do oceanu podnosząc w nim poziom wody do dużej wysokości. Dno Morza Arktycznego zostanie dużym "Nowym lądem". [i]
    Wysoka fala wody morskiej w Oceanie Atlantyckim "POTOP", płynąc będzie zalewała i zatapiała nizinne brzegowe tereny lądu i wysp. Dotknie to bardzo wiele nizinnych terenów brzegowych. Miasta, porty, zaleje woda morska. Ludność zamieszkała na terenach nizinnych, przy brzegu morskim, powinna opuścić ten teren i przenieść sie w bezpieczne wyższe miejsce.
    Wkrótce po wybuchu pod dnem Morza Arktycznego, wystąpi głębinowe trzęsienie ziemi pod dnem Morza śródziemnego, wywołane naciskiem lądu Afryki na ląd Europy. Potwornie wysokie fale morskie "Tsunami" z olbrzymią siła runą na brzegi lądów i wysp Morza śródziemnego, powodując na nich duże zniszczenia. Wybuchną wulkany. Wulkan Etna, zaleje lawą i zasypie popiołem wulkanicznym całą wyspę Sycylię. Wygasły wulkan Wezuwiusz, potwornym wybuchem zniszczy duży teren, w tym Rzym i Watykan.
    Zostaną też zniszczone brzegi lądu Izraela, morskimi falami "Tsunami". Na terenie Alp Francuskich i Szwajcarii, wystąpią ruchy górotwórcze. Pod rzeka Ren, głębinowe trzęsienie ziemi spowoduje zapadnięcie płyty i zniszczenie w zagłębiu Rury wiele miast. W "Biblii-Apokalipsie" w rozdziale 17, 1., do 18.,wersetu, jest zapisany przez św. Jana apostoła i zaszyfrowany przekaz od Boga Ojca, a dotyczący Chin. Obecnie jest już bez szyfru przekazany przez Matkę Bożą Maryję w "Orędziu" fatimskim. Ludzie, którzy przedtem wierzyli w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa i odeszli od wiary w Boga i nie chcą powrócić do Boga, zostaną podczas wojny zniszczeni przez wojsko chińskie.
    Chiny naród niewierzący w Boga, ma za zadanie podczas wojny zniszczyć tych, co wierzyli przedtem w Boga Ojca, a teraz odeszli od Boga i czynią źle. Dotknie też i IZRAEL, który nie chce uznać Pana Jezusa za Syna Boga Ojca.
    Na teren Morza śródziemnego wtargnie wojsko chińskie, to będzie atak jak wygłodniałej "szarańczy". Miliony Chińczyków, atakując, niszcząc i mordując ludność białej rasy, będą się szybko przemieszczać z jednego miejsca na inne, pozostawiając po sobie potworne zniszczenia i ludzkie trupy.
    Jak ocalić ludność wierzącą w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa zamieszkałą na wyspach i terenie Morza śródziemnego? Najtrudniejsze jest, żeby ludzie uwierzyli w zagrożenie atakiem wojska chińskiego na Europę Południową i wspólnie przeciwstawili się, lub opuścili miejsce zamieszkania ratując swoje życie, przenieśli w ciągu 60 dni od pokazania się "ZNAKU" na niebie, bardziej na tereny północne Rumunii, Mołdawii i Ukrainy, na krótki czas. Mogą po powrocie zastać wszystko zniszczone. Armia chińska podzieli się na dwie części. Jedna część wojska chińskiego, po ataku na Grecje i wyspy, będzie podążała przez Bułgarię do rzeki Dunaj, po drodze niszcząc i mordując ludność, aby doliną rzeki podążać w kierunku Niemiec i Francji, na spotkanie z drugą częścią wojska chińskiego. Druga część wojska chińskiego po wtargnięciu na Morze Adriatyckie, zaatakuje tereny Chorwacji i Włoch, niszcząc wszystko i mordując ludność rasy białej. Po zniszczeniu Rzymu, Watykanu i wymordowaniu księży i ludności rzymskiej, armia chińska rzeką Po podąży w kierunku Francji na spotkanie z pierwsza częścią wojsk chińskich, aby razem zaatakować Francje, Belgie, Hiszpanie i inne państwa.
    Czy Francji, Belgii i Hiszpanii, uda się pokonać armię chińską? Wojsko chińskie zostanie na terenie Niemiec i Francji w Alpach, już nie groźne dla ludności białej.
    Na teren ziemi wtargnie duża "Planetoida-głaz" z kosmosu i rozpalona do czerwoności przez opór powietrza, uderzy w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego. Powodując olbrzymie zniszczenia na terenie trzech Ameryk. Upadek tak dużego głazu-skały, na dno Oceanu Atlantyckiego, wywoła trzęsienie ziemi i potwornie wysokie fale morskie "Tsunami", które runa na wyspy i brzegi lądu Ameryk, Afryki i Europy, niszcząc wszystko na swej drodze.
    "Słowa" Pana Jezusa dotyczące wtargnięcia "Głazu" z kosmosu w obszar ziemi. "Rozpocznie się to w noc bardzo zimną. Grzmoty i trzęsienia ziemi trwać będą dwa dni i dwie noce. To będzie dowodem, że Bóg jest Panem nad wszystkimi. Ci którzy będą mieli we Mnie nadzieje i uwierzą Mym "Słowom", niech się niczego nie boją, bo Ja ich nie opuszczę, a także ci, którzy niniejsze objawienia rozpowszechnią dla opamiętania się ludzkości. Kto będzie w stanie łaski uświęcającej i u Matki Mojej, temu też nic się nie stanie. Abyście byli na to przygotowani, podaje wam znaki. Uważajcie: ostatnia noc będzie bardzo zimna, wiatr będzie huczał, a po pewnym czasie powstaną grzmoty. Wtedy zamknijcie okna i drzwi, i nie rozmawiajcie z nikim spoza domu. Uklęknijcie pod krzyżem, żałujcie za swoje grzechy i proście Matkę Moją o piekę. A kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie. Serce jego nie wytrzyma tego widoku. Powietrze będzie nasycone gazem i trucizną. Ogarnie całą ziemię. Kto będzie cierpiał niewinnie, nie zginie, będzie męczennikiem i wejdzie do Królestwa Bożego. W trzecią noc nastanie ogień i trzęsienie ziemi, a w dniu następnym będzie już świecić słońce".
    Wanda Stańska-Prószyńska.
    Trzęsienie ziemi może spowodować zawalenie budynku i konieczność opuszczenia domu, aby nie być przywalonym gruzem. Na zewnątrz jest powietrze zatrute. Należy prosić Matkę Pana Jezusa Maryję o ratunek, mówiąc:
    "Królowo święta, pośredniczko ludzi, jedyna nasza ucieczką i nadzieją, bądź nam miłosierna".
Powrót do góry strony

APOKALIPSA, która dotknie STANY ZJEDNOCZONE AP.
Piszę na podstawie przekazu Matki Pana Jezusa Maryi, która w "Orędziu" fatimskim w 1917 roku, poleciła Łucji, ogłoszenie treści tego "Orędzia" na cały świat. "Ten ZNAK, który pokaże się na niebie, jest ZNAKIEM początku Apokalipsy".
    Dnia 09 marca 2008 roku, w Warszawie, przy ul. Gwiaździstej 17, będąc w Kościele na Mszy św. o godz. 10 min.45, usłyszałam skierowane do mnie Wandy Stańskiej- Prószyńskiej "Słowa" Boga Ojca, przekazane przez Pana Jezusa, wykonawcy "Testamentu" Boga Ojca, spisanego w "Biblii-nazywanej Apokalipsą" przez św. Jana apostoła w 95 roku nowej ery, a dotyczącego ludzkości całego świata:
    W 1938 roku, jak miała wybuchnąć druga wojna światowa, ZNAKIEM na niebie była "Łuna - zorzy polarnej" widziana w całej Europie. Obecnie "ZNAK". który pokaże się na niebie, ma zwalić ludzkość na kolana.
    Początek Apokalipsy XXI wieku, zapowie "ZNAK", który pokaże się na niebie. innej daty nie będzie.
    Pana Bóg posługuje się ludźmi na ziemi, aby "Słowa" Jego skierowane do ludzkości całego świata zostały przekazane. Ja Wanda Stańska mając 10 lat, nie świadoma tego, będąc na objawieniach Matki Pana Jezusa Maryi, w dniu 26 sierpnia 1935 roku, na łąkach wsi Przygody, zostałam powołana przez Matkę Bożą Maryję i doprowadzona przez anioła do uklęknięcia przy wizjonerce, aby świadczyć o prawdziwości objawień Matki Bożej Maryi i upamiętnić potem miejsce Jej objawień, postawieniem Kaplicy na łąkach wsi Przygody. Obecnie informuje ludzi o "Karach", które dotkną cały świat.
    Objawienia na łąkach wsi Przygody rozpoczęły się 12 lipca 1935 roku. Matka Pana Jezusa Maryja, wzywała ludzi do modlitwy i pokuty, bo czeka ludzkość: Kara". Wojna, która wybuchła 03 września 1939 roku. Obecnie Matka Pana Jezusa Maryja, znając, jakie "Kary" dotkną ludzkość i ziemię, wzywa ludzi do zwrócenia się do Pana Boga, od czynienia zła. Podczas objawień w Fatimie w lipcu 1917 roku, Matka Boża Maryja przekazała "Orędzie" Łucji, a na zakończenie serii objawień, dodatkowo jeszcze wyjaśniła i przekazała specjalne "Orędzie", które przeszło do historii pod nazwą "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej". Wiele lat później Łucja zapisała treść tego "Orędzia" i zapieczętowane w 1953 roku, zostało doręczone papieżowi Piusowi XII z notatką siostry Łucji na kopercie dokumentu, po 1960 roku można je ogłosić całemu światu.
    Gdy papież Pius XII zapoznał się z treścią dokumentu, był bardzo przejęty, wręcz przerażony. Ponownie list z dokumentem zapieczętował i zabezpieczył w sejfie dla swego następcy. W 1958 roku, na stolicy Piotrowej zasiadł papież Jan XXIII. Z treścią tajemnicy zapoznał się dopiero w dwa lata później. Był nią wstrząśnięty. Stwierdził wówczas, że zapowiedziane w "Orędziu" straszliwe "Kary", nie dotyczą jego czasu. Uważał, bowiem, że opublikowanie orędzia mogłoby wywołać panikę na skalę światową.
    Ogłoszenie treści całej "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", po roku 1960 całemu światu, jak zapisała na kopercie siostra Łucja, mogło spowodować nawrócenie się ludzkości do Boga, a nie sianie niepokoju w świecie, jak sugerował papież Jan XXIII po zapoznaniu się z treścią "Orędzia" fatimskiego. Nie wykonanie polecenia Matki Bożej Maryi spowoduje zniszczenie wiele narodów i śmierć 1/ 3 ludności świata ma zginąć w ciągu trwania kataklizmów Apokalipsy. Szczególnie narażone będą trzy Ameryki, upadkiem dużego fragmentu skały z kosmosu w wody Oceanu Atlantyckiego, w pobliżu Morza Karaibskiego. Papież Paweł VI po przeczytaniu "Orędzia", podtrzymał decyzje swoich poprzedników, uznając, że przez jakiś czas dokument ten, powinien pozostać tajemnicą Watykanu. Papież Paweł VI wzbraniał się przed upublicznieniem "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", ale nie miał wątpliwości, że należy ją wykorzystać przynajmniej częściowo do zapewnienia pokoju na świecie. Nastąpiło to podczas kryzysu kubańskiego. Zapoznanie z fragmentami "Orędzia" przywódców Związku Radzieckiego, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w latach 1963-1964, przyczyniło się do zawarcia porozumienia pokojowego.
    Papież Jan Paweł II zapoznał się z treścią "Orędzia" fatimskiego, po zamachu na jego życie na placu św. Piotra 13 maja 1981 roku. Postąpił podobnie jak jego poprzednicy, odesłał z powrotem "Orędzie" fatimskie do sejfu w Watykanie, nie spełniając polecenia Matki Bożej Maryi, zapisanego na kopercie dokumentu przez siostrę Łucję. Ogłoszenia "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" całemu światu. Czas "Kary" się zbliżał, a treść "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" spoczywała w zamkniętym sejfie watykańskim i nie była znana ludzkości całego świata. Samo "Niebo" interweniowało u papieża Jana Pawła II, wizja w nocy w Jego apartamencie, w sprawie ogłoszenia "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" całemu światu. O tym jest podane w książce Stefana Budzyńskiego PT. "Dotknięcie Boga". "Tajemnicza wizja Jana Pawła II". Jego sekretarz osobisty usłyszał słowa papieża dochodzące z apartamentu "Proszę o miłosierdzie dla Polski", wszedł do pokoju i ujrzał Ojca św. trzymającego twarz ukrytą w dłoniach. Z Jego oczu spływały łzy. Papież był przygnębiony i smutny. Dotknął ks. Dziwisz papieskiego ramienia, pytając: "Czy Waszej świątobliwości coś się stało?" Po chwili milczenia papież odpowiedział: "Nie, nic mi nie jest"! - "To, dlaczego Ojcze święty płaczesz?" zapytał ks. Dziwisz. - "Gdybyś ty widział to, co ja ujrzałem, też byś zapłakał".
    Kim była tajemnica osoba z "Nieba", z którą najwyraźniej Jan Paweł II rozmawiał? Po tej dramatycznej wizji, papież Jan Paweł II poprosił o przetłumaczenie z języka portugalskiego "Orędzia" fatimskiego z "Trzecią Tajemnicą Fatimską" zapisanych przez siostrę Łucję na język włoski. Kardynał Joseph Ratzinger, Prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, otrzymał od papieża Jana Pawła II, jeden egzemplarz tłumaczenia zapisanego przez siostrę Łucję "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" do ogłoszenia przez telewizje całemu światu. Papież Jan Paweł II przekazał drugi egzemplarz tłumaczenia "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" siostry Łucji z języka portugalskiego, polskiemu pisarzowi katolickiemu Stefanowi Budzyńskiemu, do opracowania i wydania drukiem w Polsce. "Orędzie" fatimskie z "Trzecią Tajemnicą Fatimską", zostało wydane w książce Pt. "Przepowiednie dla świata", między innymi przepowiedniami Pt. "FATIMA 1917".
    Stefan Budzyński w książce Pt. "Dotknięcie Boga", informuje na str. 73, wiersz 11 od góry.-"Obecnie dysponuje pełnym tekstem Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej będącym tłumaczeniem z oryginału portugalskiego s, Łucji, chociaż muszą się zastrzec, że nie pochodzi on, ze źródeł oficjalnych". Stefan Budzyński ogłosił tekst Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej w książce Pt. ‘Dotknięcie Boga" na str. 73-74, Pt. "Orędzie Madonny z Akita, a III tajemnica fatimska". Książka została wydana drukiem w Polsce w 1995 roku. W skład "Fatimy 1917" wchodzi wstęp wprowadzający w okres między przekazem "Orędzia" fatimskiego przez Matkę Bożą Maryję, a okresem jej przebywania w sejfie watykańskim, przed przetłumaczeniem jej treści z języka portugalskiego na język włoski. Tekst "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" został przetłumaczony na polecenie papieża Jana Pawła II w 1982 roku, po osobistej interwencji Matki Bożej Maryi.
    1. Wydarzenia.
    2. Trzecia Tajemnica Fatimska.
    3. Przewidywany przebieg trzeciej wojny światowej.
    4. Zaburzenia w przyrodzie.
    5. Późniejsze orędzia przekazane siostrze Łucji.
    6. Orędzie Matki Bożej z 1954 roku
    7. Słowa Pana Jezusa, dotyczące poznania "Czasu" wtargnięcia "Obcego ciała z kosmosu" i upadek jego w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego.
    8. Zatrucie powietrza na całej ziemi "Metanem i gazami z kosmosu".
    W całości "Orędzia" fatimskiego, nazywanego "Trzecią Tajemnicą Fatimską", są przekazane "Kary", jakie dotkną ludzkość całego świata. Życie ludności Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej jest zagrożone: Trzęsieniami ziemi spowodowanymi wyłonieniem się "Nowego dużego lądu" - "Dna morskiego" z głębin morskich Morza Arktycznego. Woda z głębokości około 4 300 metrów, zostanie wydźwignięta wraz z dnem morskim do góry, głębinowym wybuchem, powodując "POTOP", zalanie nizinnych terenów Kanady wodą morską, do dużej wysokości. Woda z Morza Arktycznego wyrzucona głębinowym wybuchem runie do Morza: Baffina, Grenlandzkiego, Norweskiego i wpłynie do Oceanu Atlantyckiego. Poziom wody w morzach i Oceanie Atlantyckim początkowo będzie bardzo wysoki. Woda płynąc wysoką falą, będzie zalewała nizinne tereny brzegowe lądu i powoli wysokość fali będzie się obniżać, zanim rozpłynie się po morzach i oceanie. Poziom wody morskiej w morzach i oceanie będzie wyższy niż jest obecnie. Nizinne tereny brzegowe zostaną zatopione, wraz z zabudową: miast, portów i innych budowli. Woda wyrzucona głębinowym wybuchem z Morza Arktycznego na ląd Kanady, będzie rozlewała po nizinnych terenach Kanady i spływała do Oceanu, gdy poziom wody w oceanie będzie niższy niż na terenie Kanady. Część wody morskiej z zalanej Kanady, może wpłynąć na nizinny teren Stanów Zjednoczonych AP.
    Wystąpią głębinowe trzęsienia ziemi pod Nowym Jorkiem i Waszyngtonem, miasta te ulegną zniszczeniu, i wyspa, na której jest Nowy Jork zostanie zatopiona. Wojna wybuchnie na terenie Azji, w której zostanie użyta broń jądrowa. Chin dążą do panowania ludności żółtej rasy nad światem. Wydadzą wojnę Rosji, po pokonaniu Rosji, wydadzą wojnę krajom Arabskim zatoki Perskiej, krajom Morza Kaspijskiego, Europie Południowej i rzucą pociski jądrowe na cały świat. Wybuchnie wojna i na terenie Europy. Niemiecka partia NPD dojdzie do władzy i wyda wojnę: Polsce, Czechom, Słowacji i Rosji. Na teren Morza śródziemnego, już po kataklizmie wtargnie wojsko chińskie, aby niszczyć i mordować ludność tam zamieszkałą białej rasy. Matka Boża Maryja wzywa wszystkich polaków do powrotu do Polski.
    Ludność zamieszkałą na terenach brzegowych w USA i na terenie Nowego Jorku i Waszyngtonu, która wierzy w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa powinna opuścić nizinne tereny brzegowe Stanów Zjednoczonych i przenieść się, na tereny wyższe bezpieczne w ciągu 30 dni od pokazania się "ZNAKU" na niebie. Po przepłynięciu wysokiej fali POTOPU, można powrócić, jeżeli teren nie będzie zatopiony. Wysoka fala wody z "POTOPU" płynącej Oceanem Atlantyckim w kierunku bieguna południowego, będzie zalewała i zatapiała tereny nizinne wysp i brzegi lądu trzech Ameryk. Do Morza Karaibskiego wpłynie woda morska z potopu podnosząc w nim poziom wody o kilka metrów. Tereny nizinne wysp znajdą się pod wodą. Ludność zamieszkała na terenie wysp i brzegów morskich Morzu Karaibskiego powinna w ciągu 30 dni opuścić je od pokazania się "ZNAKU" na niebie zapowiadającego Apokalipsę. Przed wtargnięciem wysokiej fali powodziowej na teren Morza Karaibskiego. Powrót ludności na teren wysp niezatopionych na Morzu Karaibskim, może być po uderzeniem "Planetoidy-głazu" w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego. Ludność, która zostanie na wyspach Morza Karaibskiego przed upadkiem "Planetoidy-głazu", zginie. Padro Pio w swoich objawieniach przekazuje "Słowa" Pana Jezusa: "Powaga czasu skłania Mnie do zwrócenia uwagi wszystkim, że wielkie niebezpieczeństwo grozi ludzkości, jeżeli się ona nie zmieni.
    Nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy przyjdzie kara. Ojciec Mój wie, kiedy to nastąpi. Pamiętajcie o tym surowym napomnieniu, które wam daje. Nie bójcie się, tego nie lekceważcie, bo niebezpieczeństwo grozi całej ludzkości. Wobec krótkiego czasu należy go gorliwie wykorzystać, nie poddawać się złu ani nie ustępować. Waszym zadaniem i obowiązkiem jest wskazać na nadchodzące niebezpieczeństwo, ponieważ nie będzie usprawiedliwienia, że nie wiedzieliście. Niebo długo bowiem czeka i ostrzega, a ludzie się tym nie przejmują. Gdy będzie za późno, wyłoni się "DUŻY GŁAZ" z białej mgły poprzez noc i uderzy w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego". Uderzenie tak "Dużego głazu" w wody oceanu Atlantyckiego spowoduje olbrzymie zniszczenia wywołane falami "Tsunami", które z potworną siłą uderzą w brzegi lądów i wyspy, niszcząc wszystko na swej drodze. Gorące powietrze towarzyszące "Planetoidzie-głazowi" wywoła pożary i śmierć ludzi. Upadek "Planetoidy-głazu" w Wody Oceanu Atlantyckiego, może spowodować chybotanie ziemi, głębinowe ruchy skał, zapadanie wysp i części lądu, trzęsienie ziemi po obu stronach Stanów Zjednoczonych, oderwanie się półwyspu Kalifornijskiego od lądu Ameryki Północnej. Aby uratować swoje życie jest konieczna Wiara w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa, mają szanse ratunku ci ludzie, którzy jeszcze uwierzą.
    Słowa Pana Jezusa dotyczące wtargnięcia "Głazu" z kosmosu w obszar ziemi.
    "Rozpocznie się to w noc bardzo zimną. Grzmoty i trzęsienia ziemi trwać będą dwa dni i dwie noce. To będzie dowodem, że Bóg jest Panem nad wszystkimi. Ci, którzy będą mieli we Mnie nadzieję i uwierzą Mym Słowom, niech się niczego nie boją, bo ja ich nie opuszczę, a także ci, którzy niniejsze objawienie rozpowszechnią dla opamiętania się ludzkości, Kto będzie w stanie łaski uświęcającej i u Matki Mojej, temu też nic się nie stanie Abyście byli na to przygotowani, podaje wam znaki. Uważajcie: ostatnia noc będzie bardzo zimna, wiatr będzie huczał, a po pewnym czasie powstaną grzmoty. Wtedy zamknijcie okna i drzwi, nie rozmawiajcie z nikim spoza domu Uklęknijcie pod krzyżem, żałujcie za swoje grzechy i proście Matkę Moją o opiekę. A kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie. Serce jego nie wytrzyma tego widoku. Powietrze będzie nasycone gazem i trucizną. Ogarnie całą ziemię. Kto będzie cierpiał niewinnie, nie zginie, będzie męczennikiem i wejdzie do Królestwa Bożego. W trzecią noc nastanie ogień i trzęsienia ziemi, a w dniu następnym będzie już świecić słońce. Trzęsienia ziemi mogą wywołać zawalenie się budynku, i konieczność ucieczki ludzi z domu na zewnątrz w zatrute powietrze. Należy prosić Matkę Pana Jezusa Maryję o ratunek mówiąc:
    "Królowo święta, pośredniczko ludzi, jedyna nasza ucieczko i nadzieją, bądź nam miłosierna".
    Wanda Stańska-Prószyńska
Powrót do góry strony

APOKALIPSA - POTOP, który dotknie potwornie KANADĘ   czwartek, 8 styczeń 2009
    Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
    Na podstawie przekazanego przez Matkę Bożą Maryję specjalnego orędzia fatimskiego, w którym poleciła siostrze Łucji ogłoszenia treści tego orędzia na cały świat.
    "Ten ZNAK, który pokaże się na niebie, jest znakiem początku Apokalipsy".
    Ludzie odeszli od Boga. światem chce rządzić szatan, który próbuje opanować Kościół. Pan Bóg nie chce do tego dopuścić, ześle na ludzi kary, aby powrócili do Boga. Kary te są spisane w Biblii-Apokalipsie, ale zaszyfrowane do "Czasu".
    Te kary zostały przekazane w "Orędziu" fatimskim, przez Matkę Pana Jezusa Maryję, w lipcu 1917 roku, a na zakończenie objawień przekazała Matka Boża Maryja, Łucji dodatkowo specjalne "Orędzie", które przeszło do historii pod nazwą "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej". Wiele lat później siostra Łucja spisała treść "Orędzia", w którym Matka Boża poleciła jej ogłoszenie treści: Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej na cały świat Dokument został doręczony papieżowi Piusowi XII. z notatką siostry Łucji na kopercie - po 1960 r. można je ogłosić całemu światu. Z myślą, że ludzie znając czekające ich kary, odwrócą się od czynienia zła i powrócą do Pana Boga.
    Papież Pius XII, po zapoznaniu się z treścią dokumentu był przerażony, ponownie go zapieczętował i zabezpieczył w sejfie watykańskim dla następcy. Papież Jan XXIII, po zapoznaniu się z treścią sekretnego dokumentu, był przerażony i stwierdził, że zapowiedziane w "Orędziu" fatimskim, straszne kary, nie dotyczą jego czasu. Sekretny dokument powędrował do sejfu watykańskiego.
    Papież Paweł VI, po zapoznaniu się z treścią "Orędzia", fatimskiego, uznał, że ten dokument przez jakiś czas powinien pozostać tajemnicą Watykanu. Papież Paweł VI, zapoznał z fragmentami "Orędzia" fatimskiego, zwaśnione strony kryzysu kubańskiego. Po zapoznaniu się z fragmentem dokumentu "Orędzia" fatimskiego, zwaśnione strony zawarły porozumienie pokojowe.
    Papież Jan Paweł II, po zapoznaniu się z treścią "Orędzia" fatimskiego, odesłał dokument do sejfu, nie spełniając życzenia Matki Pana Jezusa Maryi. Ponieważ "Orędzie" fatimskie spoczywało w sejfie watykańskim, zamiast być ogłoszone na cały światu, a zbliżał się "Czas" kary, pod koniec XX wieku. Interweniowało samo "NIEBO" u papieża Jana Pawła II, w nocy w sprawie ogłoszenia "Orędzia" fatimskiego,. O tym jest podane w książce Stefana Budzyńskiego Pt. "Dotknięcie Boga", na str. 91. "Tajemnicza wizja Jana Pawła II". Można tylko domyślać się, że Najświętsza Maryja Matka Pana Jezusa objawiła papieżowi przyszłe tragiczne losy świata. Widząc je, papież Jan Paweł II, co czeka świat, zapłakał i postanowił upublicznić "Orędzie" fatimskie nazywane "Trzecią Tajemnice Fatimską". Papież Jan Paweł II poprosił, o przetłumaczenie z języka portugalskiego "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", na język włoski. W skład "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" wchodzi: jeszcze: 1. Przewidywany przebieg trzeciej wojny światowej. 2. Zaburzenia w przyrodzie. 3. Późniejsze orędzia przekazane siostrze Łucji. 4. Orędzie Matki Bożej z 1954 roku. 5. Słowa Pana Jezusa, do ludzkości świata, dotyczące wtargnięcia w obszar ziemi Planetoidy-głazu". Papież Jan Paweł II, przekazał Kardynałowi Josephowi Ratzingerowi, prefektowi Kongregacji Doktryny Wiary, do ogłoszenia przez telewizje, przetłumaczonego tekstu siostry Łucji "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej".
    Tekst "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", jest wydany w książce Stefana Budzińskiego Pt. "Dotknięcie Boga" na str. 72.
    Papież Jan Paweł II, jedną odbitkę z tłumaczenia całości "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" przekazał polskiemu pisarzowi katolickiemu Stefanowi Budzińskiemu do opracowania i wydania drukiem w Polsce. "Trzecia Tajemnica Fatimska", została wydana w książce Pt. "Przepowiednie dla świata" między innymi przepowiedniami Pt. "FATOMA 117".
    Tekst "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", jest zamieszczony w Internecie w języku polskim, z moimi komentarzami, żeby był bardziej zrozumiały.
    Jakimi karami zostanie dotknięta ludzkość na świecie?
    1. Wybuchną wojny, w których zostanie użyta broń jądrowa. W Azji Chiny wydadzą wojnę Rosji, potem krajom Arabskim zatoki Perskiej, krajom Morza Kaspijskiego, Europie Południowej i rzucą pociski jądrowe na cały świat.
    2. Niemiecka partia NPD, dojdzie do władzy w Niemczech i wyda wojnę: Polsce, Czechom, Słowacji, Rosji, żeby odebrać od Rosji dawny Królewiec, Litwie, Łotwie, Estonii, Danii, i włączyć do "Wielkich Niemiec", Austrię.
    .3 Wybuchy bomb jądrowych spowodują potworne trzęsienia ziemi.
    4. "POTOP", na półkuli północnej, po głębinowym wybuchu pod dnem Morza Arktycznego, wyłoni się zapowiedziany "Nowy duży ląd" na samej północy.
    5.Wybuchną wulkany.
    6.Wtargnie w obszar ziemi "Planetoida-głaz" i spadnie w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego, powodując potworne zniszczenia na terenie Morza Karaibskiego i trzech Ameryk.
    7. Napłynie przez uszkodzona jonosferę wtargnięciem "Planetoidu-głazu" z kosmosu, w obszar ziemi "gaz i trucizna" oraz z głębin morskich Metan i zatruje powietrze na całej Ziemi. Niewyobrażalnie wielka ściana wody runie, na podbiegunowe Północne nizinne tereny lądów i zatopi je, zanim woda rozpłynie się na dalsze nizinne tereny lub spłynie do morza i oceanu. Wyrzucenie lodu i wody do góry, głębinowym wybuchem, pod dnem Morza Arktycznego, spowodowane zostało wyłonieniem się, zapowiedzianego "Nowego dużego lądu" na samej Północy.
    Na teren Kanady spadnie niewyobrażalna ilość wody morskiej i zatopi nizinne tereny. Kanady. Od zachodu otaczają Kanadęwysokie góry Kordyliery. Od wschodu Kanadę otaczają góry Baffina i teren wyżynny półwyspu Hall. Rozdziela wschodnie wyżyny, cieśnina Hudsona, od wyżyn Nowej Finlandii i Quebeku. Jedynie cieśnina Hudsona, będzie odprowadzała wodę z zatopionego terenu Kanady, do Basenu Labradorskiego i do Oceanu Atlantyckiego. Woda morska, która spadła po wybuchu głębinowym na teren Kanady, może zalać tereny południowe Kanady do dużej wysokości i wtargnąć na teren północny Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
    Powoli poziom wody na terenie Kanady będzie się obniżał, ale będzie wyższy niż jest obecnie. Woda w morzach i oceanach będzie o wiele metrów wyższa, o wody Mórz Północnych, Dno Morza Arktycznego i dna innych mórz na kole podbiegunowym będą zapowiedzianym "Nowym dużym lądem". Ludność i istoty żywe na terenie Kanady, zamieszkałe na samej północy, mogą uratować swoje życie, dopiero na terenach górskich Kordylierów i wyżynie Mackenzie oraz górach Baffina. Cały teren nizinny na północy Kanady będzie pod wodą.
    Matka Pana Jezusa Maryja, chce uratować z "POTOPU", ludzi z Kanady, którzy wierzą w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa lub uwierzą. Gdy zobaczą "Ten ZNAK", który pokażę się na niebie, zapowiadający początek Apokalipsy, i wybuchnie wojna w Azji, między Chinami a Rosją. Ludność zamieszkała na środkowych i południowych terenach Kanady, powinna opuścić w ciągu 30 dni, swoje miejsce zamieszkania i przenieść się na zachodnie tereny górzyste, bliżej granicy ze Stanami Zjednoczonymi AP, w pobliżu Calgary lub Lethbridge, zabierając ze sobą żywność i paliwo do samochodów, żeby potem mieć na powrót. Tam przeczekać wybuch pod dnem Morza Arktycznego i wyłonienie się zapowiedzianego, "Nowego dużego lądu".
    Tereny wschodnie Kanady i Stanów Zjednoczonych AP., będą narażone na bardzo wysoki przepływ wody "Potopowej" w Oceania Atlantyckim, która płynąc w kierunku Bieguna Południowego, będzie zalewała i zatapiała niżinne tereny brzegowe, miasta i porty. Tereny wschodnie Kanady i Stanów Zjednoczonych AP., będą narażone na wstrząsy głębinowe pod Nowym Jorkiem i Waszyngtonem. Te miasta zostaną zniszczone głębinowymi wstrząsami ziemi.
    Na teren Ziemi wtargnie "Planetoida-głaz". To, ma być bardzo duży ponad 2 000 metrów, okruch skalny z jakiegoś wybuchu w gwiazdozbiorze Lwa, uderzy w Ocean Atlantycki, w pobliżu Morza Karaibskiego. Z analizy lotu wynika, że będzie "Planetoida-głaz, przelatywała nad północną Polską i nad Paryżem we Francji. Po wtargnięciu w obszar Ziemi "Planetoida-głaz", będzie w czasie spadania nagrzewała się do bardzo wysokiej temperatury, topienia i odpadania kawałków głazu, powodując zniszczenia i pożary. "Planetoida-głaz", rozpalona do czerwoności spadając będzie otoczona bardzo gorącym powietrzem, które spowoduje na wyspach Morza Karaibskiego, śmierć milionów ludzi, jeżeli nie zostaną przemieszczeni na teren Ameryki Południowej. Głębinowe trzęsienie ziemi, spowoduje powstanie potwornych fal morskich "Tsunami", które runą na wysp i brzegi lądów trzech Ameryk, Afryki i Europy, niszcząc wszystko na swej drodze.
    Przez uszkodzoną jonosferę wtargnięciem w obszar ziemi "Planetoidy-głazu" napłynie gaz i z głębin morskich i zatruje powietrze na całej Ziemi. W "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", są przekazane Słowa Pana Jezusa do ludzkości całego świta. Jak rozpoznać "Czas" wtargnięcia "Planetoidy-głazu", w obszar Ziemi: "Rozpocznie się to, w noc bardzo zimną. Grzmoty i trzęsienia ziemi trwać będą dwa dni i dwie noce. To będzie dowodem, że Bóg jest Panem nad wszystkim. Podaje wam znaki: ostatnia noc (druga) będzie bardzo zimna, wiatr będzie huczał, a po pewnym czasie powstaną grzmoty. Wtedy zamknijcie okna i drzwi, nie rozmawiajcie z nikim spoza domu. Uklęknijcie w domu pod krzyżem, żałujcie za swoje grzechy i proście Matkę Pana Jezusa o opiekę.
    A kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie. Serce jego nie wytrzyma tego widoku. Powietrze będzie nasycone gazem i trucizną. Ogarnie całą ziemię W trzecią noc nastanie ogień i trzęsienia ziemi, a w dniu następnym będzie już świecić słońce".Aby ratować swoje życie z zagrożenia, należy się zwracać do Matki Pana Jezusa Maryi w modlitwie:
    "Królowo święta, pośredniczko ludzi, jedyna nasza ucieczko i nadziejo, bądź Nam miłosierna". Niezmierna wdzięczność uratowanych wzniesie się do nieba w dziękczynieniu i modlitwie. Matka Pana Jezusa Maryja, chce jak najwięcej uratować ludzi, którzy wierzą w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa, lub uwierzą.
    Podane jest, że jedna trzecia ludności zginie. Ponieważ zalane wodą morską grunty uprawne, mogą nie dać urodzaju, należy zakładać inspekty, do uprawy warzyw. Wstrząsy głębinowe pod dnem Oceanu Spokojnego, spowodują w Kanadzie, olbrzymie zniszczenia miast i portów. Na terenie Australii może nie być potwornych fal morskich "Tsunami", tam przechować można część floty morskiej Kanady.
    Woda z Oceanu Atlantyckiego, będzie wpływała około Bieguna Południowego do Oceanu Pacyfiku i do Oceanu Indyjskiego, powoli obniżając wodę na zalanych terenach nizinnych Kanady, aż do wyrównania poziomu wód w morzach i oceanach. Na teren Oceanu Atlantyckiego runęło więcej wody z mórz północnych. Poziom wody w Oceanie Atlantyckim będzie wyższy niż jest.
    Wanda Stańska-Prószyńska Warszawa, dnia 10. 12.. 2008r.
   
Powrót do góry strony

APOKALIPSA, która dotknie Królestwo Wielkiej Brytanii     Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
    Piszę na podstawie przekazu Matki Pana Jezusa Maryi, która w "Orędziu fatimskim w 1917 roku, poleciła Łucji, ogłoszenie treści tego "Orędzia" na cały świat. "Ten ZNAK, który pokaże się na niebie, jest ZNAKIEM początku Apokalipsy".
    Są to "Słowa" Boga Ojca, przekazane w kościele podczas mszy św., przez Pana Jezusa, wykonawcy "Testamentu" Boga Ojca. Ja Wanda Stańska-Prószyńska te "Słowa" Boga Ojca skierowane do mnie słyszałam. Słysząc zadrżałam i innym przekazuje. Żadna daty nie będzie podana początku Apokalipsy.
    Początek Apokalipsy XXI wieku, zapowie "ZNAK", który pokaże się na niebie.
    Pan Bóg posługuje się ludźmi na ziemi, aby "Słowa" Jego skierowane do ludzkości całego świata były przekazane. Obecnie Matka Boża Maryja, znając, jakie "Kary" dotkną ludzkość i ziemię, wzywa ludzi, którzy odeszli od wiary w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa, do powrotu do wiary w Boga, odwrócenia się od czynienia zła. Podczas objawień w Fatimie w lipcu 1917 roku, Matka Boża Maryja przekazała "Orędzie" Łucji, a na zakończenie serii objawień, dodatkowo jeszcze wyjaśniła i przekazała specjalne "Orędzie", które przeszło do historii pod nazwą "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej". Wiele lat później Łucja zapisała treść tego "Orędzia" i zapieczętowane w 1953 roku, zostało doręczone papieżowi Piusowi XII z notatką siostry Łucji na kopercie dokumentu, po 1960 roku, można je ogłosić całemu światu.
    Gdy papież Pius XII zapoznał się z treścią dokumentu, był bardzo przejęty, wręcz przerażony. Ponownie list z dokumentem zapieczętował i zabezpieczył w sejfie dla swego następcy. W 1958 roku, na stolicy Piotrowej zasiadł papież Jan XXIII. Z treścią "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" zapoznał się dopiero dwa lata później. Był wstrząśnięty "Karami" jakie mają dotknąć ludzi. Polecił zamknąć dokument w sejfie watykańskim dla następcy. Uważał bowiem, że opublikowanie "Orędzia" fatimskiego, mogłoby wywołać panikę na skalę światową. Ogłoszenie treści całej "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", po roku 1960 całemu światu, jak zapisała na kopercie z dokumentem siostra Łucja, mogło spowodować nawrócenie się ludzi do Boga, a nie sianie niepokoju w świecie, jak sugerował papież Jan XXIII, po zapoznaniu się z treścią dokumentu. Nie wykonanie polecenia Matki Bożej Maryi, spowoduje zniszczenie wiele państw i śmierć 1/ 3 ludności świata. Szczególnie narażone będą państwa stykające się z morzami i Oceanem Atlantyckim.
    Papież Paweł VI po zapoznaniu sie z treścią "Orędzia" podtrzymał decyzje swoich poprzedników. Wzbraniał się przed upublicznieniem "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", ale nie miał wątpliwości, że należy ją wykorzystać przynajmniej częściowo do zapewnienia pokoju na świecie. Nastąpiło to podczas kryzysu kubańskiego. Zapoznanie z fragmentami "Orędzia" przywódców Związku Radzieckiego, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w latach 1963-1964, przyczyniło się do zawarcia porozumienia pokojowego.
    Papież Jan Paweł II zapoznał się z treścią "Orędzia" fatimskiego, po zamachu na jego życie 13 maja 1981 roku. Postąpił podobnie jak jego poprzednicy, odesłał list z "Trzecią Tajemnicą Fatimską" z powrotem do sejfu w Watykanie, nie spełniając polecenia Matki Bożej Maryi, zapisanego na kopercie przez siostrę Łucję. Ogłoszenia "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" całemu światu. Czas "Kary" się zbliżał, a treść "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" spoczywała w zamkniętym sejfie watykańskim i nie była znana ludzkości całego świata. Samo "Niebo" interweniowało u papieża Jana Pawła II. Wizja w nocy w Jego apartamencie, w sprawie ogłoszenia "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej". O tym jest podane w książce Stefana Budzyńskiego Pt. "Dotknięcie Boga". "Tajemnicza Wizja Jana Pawła II". Jego sekretarz osobisty usłyszał słowa papieża dochodzące z papieskiego apartamentu "Proszą o miłosierdzie dla Polski", wszedł do pokoju i ujrzał Ojca św. trzymającego twarz ukrytą w dłoniach, z Jego oczu spływały łzy. Papież był przygnębiony i smutny. Dotknął ks. Dziwisz papieskiego ramienia, pytając: "Czy Waszej świątobliwości coś się stało?" Po chwili milczenia papież odpowiedział: "Nie, nic mi nie jest!"-"To dlaczego Ojcze święty płaczesz?" zapytał ks. Dziwisz? - "Gdybyś ty widział to, co ja ujrzałem, też byś zapłakał".
    Kim była tajemnicza osoba z "Nieba", z którą najwyraźniej Jan Paweł II rozmawiał. Po tej dramatycznej wizji, papież Jan Paweł II poprosił o przetłumaczenie "Orędzia" fatimskiego z "Trzecią Tajemnicą Fatimską" na język włoski. Kardynał Joseph Ratzinger, Prefekt Kongregacji Wiary. otrzymał od papieża Jana Pawła II, jeden egzemplarz tłumaczenia zapisanego przez siostrę Łucję "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" do ogłoszenia przez telewizje całemu światu. Papież Jan Paweł II, drugą odbitkę tłumaczenia "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" siostry Łucji z języka portugalskiego, przekazał polskiemu pisarzowi katolickiemu Stefanowi Budzyńskiemu, do opracowania i ogłoszenia drukiem w Polsce. "Orędzie" fatimskie z "Trzecią Tajemnicą Fatimską" zostało ogłoszone drukiem w książce Pt. "Przepowiednie dla świata", między innymi przepowiedniami Pt. "FATIMA 1917" Stefan Budzyński w książce Pt. "Dotknięcie Boga", informuje na str. 73, wiersz 11 od góry str. -"Obecnie dysponuje pełnym tekstem "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" będącym tłumaczeniem z oryginału portugalskiego s, Łucji, chociaż muszę się zastrzec, że nie pochodzi on, że źródeł oficjalnych". Stefan Budzyński ogłosił tekst "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" w Książce Pt. "Dotknięcie Boga" na str. 73-74, w artykule Pt, "Orędzie Madonny z Akita, a III tajemnica fatimska". Książka została wydana drukiem w Polsce, w drukarni "Adam" w 1995 roku. W skład "FATIMY 1917" wchodzi wstęp wprowadzający w okres między przekazem "Orędzia" fatimskiego Łucji przez Matkę Bożą Maryję, a okresem przebywania jej w sejfie watykańskim. Tekst Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej został przetłumaczony na polecenie papieża Jana Pawła II w 1982 roku, po osobistej interwencji Matki Bożej Maryi.
    1.Wydarzenia.
    2.Trzecia Tajemnica Fatimska.
    3.Przewidywany przebieg trzeciej wojny światowej.
    4.Zaburzenia w przyrodzie.
    5.Późniejsze orędzia przekazane siostrze Łucji.
    6.Orędzie Matki Bożej z 1954 roku.
    7.Słowa Pana Jezusa, dotyczące poznania "Czasu" wtargnięcia "Obcego ciała z kosmosu" i upadek jego w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego.
    8.Zatrucie powietrza na całej ziemi "Metanem i z gazem z kosmosu".
    "Kary", które dotkną ludzkość całego świata są podane w 3, 4, 7. 8. częściach "FATIMY 1917". Wybuchną wojny na wschodzie w Azji i w Europie, w których ma być użyta broń jądrowa. W Azji podane jest, że Chiny wydadzą wojnę Rosji, żeby zdobyć Północne tereny Azji, należące obecnie do Federacji Rosyjskiej. Bogate w pokłady ropy i gazu. Konieczne do szybszego rozwoju gospodarczego Chin.
    Po pokonaniu Rosji, Chiny zaatakują kraje Arabskie zatoki Perskiej i kraje Morza Kaspijskiego, Południową Europę i rzucą pociski jądrowe na cały świat. Niemiecka partia NPD, której szefem jest Pan Udo Voigt, aby dojść do władzy w Niemczech, będą walczyli Niemcy z Niemcami. Niemiecka partia NPD, dąży do ziszczenia idei Adolfa Hitlera, utworzenia "Wielkich Niemiec". Aby ziścić dążenia Hitlera, partia NPD po dojściu do władzy w Niemczech wyda wojnę: Polsce, Czechom, Słowacji i Rosji. Niemiecka partia NPD po dojściu do władzy zaatakuje Kaliningrad dawny niemiecki Królewiec aby odebrać go od Rosji, podczas wojny Chin z Rosją. Niemiecka partia NPD, będąc już u władzy, wtargnie na teren Zachodni i północny Polski. Niszcząc i mordując ludność Polską na dawnych terenach należących do Niemiec.
    Potworne trzęsienia ziemi pod dnem Morza Arktycznego, spowodowane wyłonieniem się "Nowego dużego lądu"- "Dna morskiego", zapowiedzianego w FATIMIE 1917 "Zaburzeniach w przyrodzie". Spowodują "POTOP" na półkuli Północnej. Woda z lodem z głębokości około 4 300 metrów, zostanie wraz z dnem morskim wydźwignięta do góry. Dno morskie zostanie "Nowym dużym lądem", a woda z lodem runą na lądy stykające się z morzem zalewając je i zatapiając, oraz do mórz podnosząc poziom wody w Morzach: Baffina, Grenlandzkim, Norweskim i Białym do bardzo dużej wysokości. Woda spłynie do Oceanu Atlantyckiego. Woda "Potopowa" płynąc Oceanem Atlantyckim bardzo wysoką falą, będzie zalewała i zatapiała nizinne tereny brzegowe lądu, wyspy, flotę morską, miasta, porty i inne budowle. Powoli poziom płynącej wysokiej fali będzie się obniżał, woda rozpłynie się po morzach i po oceanie podnosząc w nich poziom wody o kilka metrów. Do Morza Północnego wpłynie wysoka fala wody z Morza Norweskiego, zalewając i zatapiając nizinne tereny Niderlandów-Holandii, brzegowe tereny Norwegii, Szwecji, zalewając całkowicie Danie, woda potopowa wpłynie do Morza Bałtyckiego podnosząc poziom wody o kilka metrów zalewając mierzeje i nizinne tereny brzegowe we wszystkich państwach otaczających Bałtyk. Zostaną zalane i zatopione nizinne tereny Północnych Niemiec, nizinne tereny Północnej i Zachodniej Belgii, nizinne zachodnie tereny Francji i woda jeszcze wysoką falą wtargnie na teren Wielkiej Brytanii i Irlandii. Zostaną zalane i zatopione nizinne tereny wysp, brzegowe nizinne tereny Szkocji i Irlandii. Przepływ wysokiej fali potopowej będzie blokowała cieśnina Kaletańska do kanału La Manche. Woda morska wtargnie na Północne nizinne tereny Anglii, zalewając i zatapiając, oraz będzie płynęła przez Londyn stolicę Anglii. Informuje, jasnowidz podaje, że Królowa Elżbieta II, wraz z mężem, zostaną zalani wodą i utoną.
    Ludność i zwierzęta należy przemieścić na tereny wyższe, około 100 metrów wyższych od poziomu morza, w ciągu 30 dni, od pokazania się "ZNAKU" na niebie, zapowiadającego początek Apokalipsy. Taki okres "Czasu", poprzedzający wybuch pod dnem Morza Arktycznego przekazała mnie Matka Boża Maryja, żeby ratować ludzi przed utonięciem, ludzi, którzy wierzą w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa, lub uwierzą.
    Cytuje: podane jest w "Zaburzeniach w przyrodzie" -Od północy kataklizmy zaskoczą armię chińską już w Europie, w trakcie walk z Rosją. Chińczycy cofną się wskutek potwornych kataklizmów.
    "To będzie trwało zaledwie kilka tygodni, ale będzie w swej grozie tak okropne, że podobnych klęsk nie było dotąd na ziemi". To zdanie dotyczy wyłonienia się "Nowego dużego lądu" z pod wód Morza Arktycznego. Potworne trzęsienia ziemi maj trwać tylko kilka tygodni, więcej niż 5, a mniej niż 10 tygodni. Morza już nie będzie, podane jest w Biblii-Apokalipsie w rozdziale 21, 1., werset. Cytuje: I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze nieba i pierwsza ziemia przeminęły i morza już nie ma. Na Północy zamiast morza, będzie "Nowy duży ląd".
    Na teren Ameryki Północnej Kanady, mórz i Europy, runęło więcej wody z Morza Arktycznego i Północnych mórz przylądowych, niż do Oceanu Spokojnego i na teren Azji. Woda w morzach i Oceanie Atlantyckim będzie wyższa o kilka metrów, niż jest obecnie. Wyrównanie wody w morzach będzie w pobliżu Anktartydy. Woda z Oceanu Atlantyckiego będzie wpływała do Oceanu Indyjskiego i do Pacyfiku, aż poziomy wód w oceanach się wyrównają.
    Padro Pio w swoich objawieniach przekazuje "Słowa" Pana Jezusa "Nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy przyjdzie kara. Ojciec Mój wie, kiedy to nastąpi. Pamiętajcie o tym surowym napomnieniu, które wam daje. Nie bójcie się tego nie lekceważcie, bo niebezpieczeństwo grozi całej ludzkości. Wobec krótkiego czasu należy go gorliwie wykorzystać nie poddawać się złu ani nie ustępować. Waszym zadaniem i obowiązkiem jest wskazać na nadchodzące niebezpieczeństwo, ponieważ nie będzie usprawiedliwienia, że nie wiedzieliście. Niebo długo bowiem czeka i ostrzega, a ludzie się tym nie przejmują.
    Gdy będzie za późno, wyłoni się "DUŻY GŁAZ" z białej mgły po przez noc i uderzy w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego". Uderzenie tak "Dużego głazu" w wody Oceanu Atlantyckiego spowoduje olbrzymie zniszczenia wywołane falami "Tsunami", które z potworną siłą wtargną na brzegi lądu i wysp, niszcząc wszystko na swej drodze. Gorące powietrze towarzyszące "Planetoidzie-głazowi", wywoła pożary i śmierć ludzi. Upadek "Planetoidy-głazu" w wody Oceanu Atlantyckiego, może spowodować chybotanie ziemi, głębinowe trzęsienia ziemi, zapadanie wysp i części lądu Ameryki Południowej, oderwanie się półwyspu Kalifornijskiego od lądu Ameryki Północnej. Potworne fale morskie "Tsunami", które runa na teren Europy, Afryki i Trzech Ameryk, spowodują niewyobrażalne zniszczenia.
    Fale "Tsunami" z olbrzymią siłą wtargną na ląd Wielkiej Brytanii, Irlandii i wysp lub uderzą w wysokie brzegi lądu powodując olbrzymie zniszczenia. To będzie się działo w "Trzecią noc" upadku planetoidy-głazu w wody Oceanu Atlantyckiego. Wystąpią potworne trzęsienia ziemi. Ludność zamieszkała blisko terenów południowych brzegowych morza, powinna być przemieszczona już pierwszej nocy bardzo zimnej i następnego dnia, dalej od brzegu o około kilometra do pomieszczeń, jak: hotele, szkoły i inne, aby przeczekać czas kataklizmu "Trzydniowego", i wtargnięcia fal morskich "Tsunami" na teren Wielkiej Brytanii i Irlandii.
    Słowa Pana Jezusa dotyczą wtargnięcia "Dużego Głazu" z kosmosu w obszar ziemi. "Rozpocznie się to w noc bardzo zimną. Grzmoty i trzęsienia ziemi trwać będą dwa dni i dwie noce. To będzie dowodem, że Bóg jest Panem nad wszystkimi. Ci, którzy będą mieli we Mnie nadzieję i uwierzą Mym Słowom, niech się niczego nie boją, bo ja ich nie opuszczę, a także ci, którzy niniejsze objawienie rozpowszechnią dla opamiętania się ludzkości. Kto będzie w stanie łaski uświęcającej i u Mojej Matki, temu też nic się nie stanie.
    Abyście byli na to przygotowani, podaje wam znaki. Uważajcie: ostatnia noc będzie bardzo zimna, wiatr będzie huczał, a po pewnym czasie powstaną grzmoty. Wtedy zamknijcie okna i drzwi, nie rozmawiajcie z nikim spoza domu. Uklęknijcie pod krzyżem, żałujcie za swoje grzechy i proście Matkę Pana Jezusa Maryję, o opiekę. A kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie, Serce jego nie wytrzyma tego widoku. Powietrze będzie nasycone gazem i trucizną. Ogarnie całą ziemię. Kto będzie cierpiał niewinnie nie zginie, będzie męczennikiem i wejdzie do Królestwa Bożego.
    W trzecią noc nastanie ogień i trzęsienie ziemi, a w dniu następnym będzie już świecić słonce. Trzęsienia ziemi głębinowe, mogą wywołać zawalanie się budynków i konieczność opuszczenia domu i wyjścia na zewnątrz w zatrute powietrze, Należy prosić Matkę Pana Jezusa Maryję o ratunek, mówiąc: "Królowo święta, pośredniczko ludzi, jedyna nasza ucieczko i nadzieją, bądź nam miłosierna".
    Wanda Stańska-Prószyńska
Powrót do góry strony

czwartek, 8 styczeń 2009 APOKALIPSA-POTOP, który dotknie królestwo NIDERLANDÓW - Holandii     Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
    Ludzkość odeszła od Boga. światem rządzi szatan, który próbuje opanować Kościół. Pan Bóg nie chce do tego dopuścić. Ześle na ludzkość "Kary" to, co zostało spisane w "Biblii nazywanej Apokalipsą", przez św. Jana apostoła, ale zaszyfrowane do "Czasu". Te "Kary" już odszyfrowane, zostały przekazane w "Orędziu" fatimskim, przez Matkę Pana Jezusa Maryję, z poleceniem ogłszenia tego orędzia na cały świat, spisała je siostra Łucja i zostały doręczone papieżowi Piusowi XII z notatką siostry Łucji na kopercie "po roku 1960 można je ogłosić całemu światu". Papież Pius XII po zapoznaniu się z treścią dokumntu był przerażony, ponownie go zapięczętował i zabezpieczył w sejfie watykańskim dla następcy. Papież Jan XXIII po zapoznaniusię z treścią sekretnego dokumentu był przerażony i stwierdził, że zapowiedziane w "Orędziu" fatimskim, straszne "Kary" nie dotyczą jego czasu, dokument powędrował ponownie do sejfu watykańskiego.
    Papież Paweł VI po zapoznaniu się z treścią "Orędzia" fatimskiego, uznał, że ten dokument przez jakiś czas powinien pozostać tajemnicą Watykanu. Natomiast zapoznał zwaśnione strony kryzysu kubańskiego z fragmentami "Orędzia" fatimskiego, spisane razem z "Trzecią Tajemnica Fatimską". Zwaśnione strony zawarły porozumienie pokojowe. Papież Jan Paweł II po zapoznaniu się z treścią Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, odesłał dokument do sejfu, nie spełniając życzenia zawartego w tekstcie Matki Bożej, ogłoszenia całości "Orędzia fatimskiego światu, ponieważ zbliżał się czas kary, pod koniec XX wieku. Interweniowało w nocy, samo "Niebo" u papieża Jana Pawła II w jego apartamęcie w Watykanie, w sprawie ogłoszenia Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. O tym jest podane w książce Stefana Budzyńskiego Pt. "Dotknięcie Boga" na str 91. "Tajemnicza wizja Jana Pawła II". Można się tylko domyślać, że Najświętsza Maryja Matka Pana Jezusa objawiła papieżowi przyszłe tragiczne losy świata. Widząc je, papież Jan Paweł II co czeka świat, zapłakał i postanowił upublicznić w całości "Trzecią Tajemnicę Fatimską". Papież Jan Paweł II poprosił o przetłumaczenie z języka portugalskiego Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, na język włoski. Przekazał do ogłoszenia Kardynałowi Josephowi Ratzingerowi, Prefektowi Kongregacji Doktryny Wiary, do ogłoszenia przez telewizje, przetłumaczonego tekstu siostry Łucji "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej".
    Drugi tekst tłumaczenia "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej" z orginału portugalskiego s Łucji, przekazał papież Jan Paweł II polskiemu pisarzowi katolickiemu Stefanowi Budzyńskiemu do opracowania i wydania drukiem w Polsce. Trzecia Tajemnica Fatimska została wydana w książce pt. "Przepowiednie dla świata", między innymi przepowiedniami, Pt. "FATIMA 117". W skład "Fatimy 117" wchodzą części orędzi przekazanych przez Matkę Bożą, Łucji jak: 1. Wydarzenia, jest to wstęp opracowanuy przez Stefana Budzyńskiego.
    2. Trzecia Tajemnica Fatimska.
    3. Przewidywany przebieg trzeciej wojny światowej.
    4. Zaburzenia w przyrodzie.
    5. Późniejsze orędzia przekazane siostrze Łucji.
    6. Orędzie Matki Boże z 1954 roku
    7. Słowa Pana Jezusa skierowane do ludzkości całego świata. Jak rozpoznać "Czas" wtargnięcia w obszar ziemi "Obcego ciała z kosmosu". Padro Pio podaje, że to, ma być "Głaz", nie kometa. Głaz ten uderzy w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego, oraz nastąpi zatrucie powietrza na całej ziemi "Metanem", który jest w wodzie morskiej i powstaje z rozkładu martwych ciał w oceanie, oraz gazami z kosmosu , które wtargną, przez uszkodzoną jonosferę.
    Jakie "Kary" dotkną ludzkość całego świata?
    1.Wybuchną wojny, wktórych zostanie użyta broń jądrowa.
    2. Trzęsienia Ziemi.
    3. Potop na północnej półkuli spowodowany wyłonieniem "Nowego lądu".
    4. Wybuchną wulkany.
    5. Wtargnie w obszar ziemi "Planetoida-głaz" i uderzy w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego.
    6, Wtargnie przez uszkodzoną jonosferę gaz i z głębin morskich Metan i zatruje powietrze na całej Ziemi.
    Matka Pana Jezusa Maryja, chce uratować ludzi z królestwa Niderlandów-Holandii, którzy wierzą w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa lub uwierzą, aby opuścili królestwo Niderlandów-Holandię, na okres rozszalałych żywiołów i przenieśli się w bezpieczne miejsce. Informowałam, wczesniej już, Jej Wysokość Królowę i Rząd Niderlandów-Holandii, o Apokalipsie, która boleśnie dotknie naród Holenderski - POTOPRM. Podane jest w "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", państwa Europy będą bardzo zniszczone: Niemcy, Dania, Holandia, zostaną zalane wodą jak i wszystkie ziemie przybrzeżne. Holandia zostanie zalana bardzo wysoką falą wody morskiej. Obecnie informuje, ludność zamieszkałą na terenie królestwa Niderlandów-Holandii, o opuszczenie jej, jeszcze przed zalaniem i zatopieniem nizinnych terenów lądu Niderlandów- Holandii.
    "ZNAK, który pokaże się na niebie, jest ZNAKIEM początku Apokalipsy"
    Są to Słowa od Boga Ojca, przekazane dnia 09 marca 2008 roku, w Kościele przy ul. Gwiaździstej 17 w Warszawie, podczas mszy św. o godz. 10 nin 45. Ja Wanda Stańska-Prószyńska te Słowa od Boga Ojca syszałam. Słysząc zadrżłam, że już tak blisko do wypełnienia się spisanych w "Biblii-Apokalipsie Tajemnic Boga Ojca". Słowa te od Boga Ojca, przekazuje ludności królestwie Niderladów-Holandii.
    "ZNKIEM" tym, który zobaczymy na niebie, może być Krzyż świecący, Pan Jezus lub inny znak.
    Po pokazaniu się ZNAKU na niebie, zapowiadającego Apokalipsę, aby uratować swoje życie z POTOPU, należy w ciągu 30 dni opuścić królestwo Niderlandów-Holandii i przenieść się na teren Francji, lub Portugalii, Hiszpanii. Niemcy Północne i Belgia będą zalane wodą morską.
    Wybuchnie wojna w Azji. Wojsko chińskie zaatakuje Rosję na terenie Azji. Podane jest w "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", że wojsko chińskie rzuci bomby jądrowe na zakłady zbrojeniowe i ośrodki doświadczalne z bronią atomową w Rosji i na cały świat. Wybuchy bomb jądrowych spowodują potworne zniszczenia i wstrząsy. Podczas wybuchów jądrowych, zostaje wytworzona przez gazy o bardzo wysokiej temperaturze i pod silnym ciśnieniem fala uderzeniowa, której towarzyszy gwałtowny wiatr, który zmiata wszystko na swej drodze i roznosi śmiercionośny pył promieniotwórczy powstały podczas wybuchu jądrowego. Na samej północy pod wpływem wstrząsów wywołanych wybuchami jądrowymi, rozpoczną się głębinowe trzęsienia ziemi, które będą narastać, aż do potwornego ryku pękających skał. Podane jest w "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", że te potworne głębinowe wstrząsy mają trwać zaledwie tylko kilka tygodni, ale będą w swej grozie tak okropne, że podobnych klęsk nie było dotąd na ziemi. Wskutek potwornych kataklizmów, wojsko chińskie cofnie się z terenu walki w Europie, na teren Azji.
    Potem nastąpi wybuch. Lód, woda z Morza Arktycznego wraz z dnem morskim zostanie wydźwignięte do góry. Lód i woda spadną do mórz i na tereny lądowe wokół Koła Podbiegunowego, zatapiając je zanim woda rozpłynie się po całym terenie i spłynie do mórz i oceanów, podnosząc poziom wody w morzach i oceanach. Dno Morza Arktycznego zostanie "Nowym bardzo dużym lądem". Wysoka fala wody morskiej, dochodząca do dużej wysokości, wtargnie na tereny królestwa Niderlandów-Holandii, zalewając wodą morką tereny całego Królestwa Niderlandów-Holandii. Po przepłynięciu wysokiej fali POTOPOWEJ wody morskiej, najniższe tereny lądu w krółestwie Niderlandów-Holandii, zostaną zatopione wodą morską. Woda w morzach i oceanach będzie wyższa, o wody z Morza Arktycznego o kilka metrów, dla tego najniższe tereny brzegowe lądu zaleje woda morska. Woda z Morza Arktycznego, wyrzucona głębinowym wybuchem, będzie płynęła bardzo szybko i potwornie wysoką falą ponad 300 metrów, niszcząc i zatapiając wszystko na swej drodze. Nie ma możliwości ratunku z tak wysokiej lodowatej wody płynącej szybkim prądem, która z góry będzie zalewała wszystko, niszczyła i porywała. Nie opuszczenie terenu krółestwa Niderlandów-Holandii, to dobrowolna śmierć przez utopienie. Wybuchnie wojna i w Europie. W Niemczech partia NPD, której szefem jest Udo Voigt, dojdzie do władzy, w wyborach lub obali obecny rząd w Niemczech. Niemiecka Partia NPD, dąży do ziszczenia ideii Adolfa Hitlera, do utworzenia "Wielkich Niemiec". Aby utworzyć "Wielkie Niemcy". Kanclerz partii NPD wyda wojnę: Rosji, aby odzyskać dawny Królewiec-Kaliningrad, podczas wojny Chin z Rosją. Wojska niemieckie wtargną na tereny Północne i Zachodnie Polski, niszcząc wszystko i mordując ludność na zdobytych terenach. Kanclerz Niemiec po pokonaniu Polski, wyda wojnę Czechom i Słowacji. Po pokonaniu Czech i Słowacji, kanclerz Niemiec wyda wojnę Litwie. Łotwie, Estonii, Danii i włączy Austrię do Niemiec. Po pokonaniu przez wojsko niemieckie wymienionych państw i włączenia ich terenów do Niemiec, zostaną utworzone "Wielkie Niemcy".Partii nazistowskiej potrzebne są tylko tereny tych państw. Ludność tam zamieszkała zostanie wymordowana lub sama opuści teren swego państwa.
    Rosja skieruje swoją armię na Kaliningrad, żeby odbić go z rąk niemieckich. Po pokonaniu Niemców na terenie Kaliningradu, armia rosyjska runie na teren Niemiec, aby mścić się na ludności niemieckiej za atak na Kaliningrad podczas wojny Chin z Rosją. Podane jest o tym w "Trzeciej Tajemicy Fatimskiej". Armia rosyjska dojdzie, aż do Atlantyku niszcząc po drodze wszystko i mordując ludnośc niemiecką. Wojska państw zagrożonych wtargnięciem armii rosyjskiej na ich teren, zatakują armię rosyjską, która ponownie wróci na teren Niemnec, podążając w kierunku Ukrainy, po drodze niszcząc i mordując ludność. Pozastawiając po sobie popioły i zgliszcza miast.
    Ludność opuszczając królestwo Niderlandów-Holandię, powinna podążac w kierunku Hiszpanii. Duże miasta jak: Bruksela, Paryż, Madryt, Lizbona i inne, są zagrożone. Chiny mogą na nie rzucić pociski jądrowe. Należy zatrzymać się w mniejszej miejscowości, po trzęsieniach ziemi i "Potopie", wrócić do krółestwa Niderlandów-Holandii. Żeby zobaczyć co pozostało nie zniszczone, czy woda morska spłynęła. Przypuszczam, że w ciągu dwuch miesięcy rozszalałe żywioły się uspokoją. Niemcy będą bardzo zniszczone przez armię rosyjską. Na terenie Niemiec wystąpią głębinowe trzęsienie ziemi pod dnem rzeki Ren. Nastąpi zapadnie ziemi w Westwalii. Miasta w Zagłębiu Rury, podczas trzęsienia ziemi, ulegna zniszczeniu.
    Na teren ziemi ma wtargnąć "Planetoida-głaz", która lecąc ku ziemi, nagrzeje się do czerwoności i uderzy w wody Oceanu Atlantyckiego, powodując potworne fale morskie "tsunami", które runa na wyspy i brzegi lądów, trzech Ameryk, Afryki i Europy, powodując zniszczenia i zapadanie części lądów. Ludność zamieszkała na wyspach i brzegach lądu trzech Ameryk, jeżeli nie zostanie przemieszczona w inne bezpieczne miejca, zginie.
    Kiedy nastąpi wtargnięcie Płanetoid-głazu w obszar ziemi?
    Rozpocznie się to, w noc bardzo zimną. Grzmoty i trzesienia ziemi, trwać będą dwa dni i dwie noce, będzie wiał silny wiatr. Druga noc będzie bardzo zimna, wiatr będzie huczał, a po pewnym czasie powstaną grzmoty, wtedy zamknijcie okna i drzwi, nie wychodzcie z domu, zasłońcie okna. Uklęknijcie pod krzyżem (jeżeli będzie w domu czy w namiocie), żałujcie za swoje grzechy i proście Matkę Pana Jezusa Maryję, o opiekę. Kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie.
    Powietrze będzie nasycone gazem i trucizną i zatruje całą ziemię. W trzecią noc nastanie ogień i trzęsienia ziemi, a w dniu następnym będzie już świeciło słońce. Zginie podczs Apokalipsy jwdna trzecia ludności.
    Należy się zwracać do Matki Pana Jezusa prosząc o ratunek: "Królową święta, pośredniczko ludzi, jedyna nasza ucieczko i nadzieją, bądź nam miłosierna.
    Wanda Stańska-Prószyńska Warszawa,, dn. 27. 12 . 2008 r
    Aby uratować flotę morską, statki i okręty powinny, po zabraniu ludnści odpłynąćjak najdalej na południe. Można się zatrzymać w portach Argentyny, lub w portach afrykańskiej Naibi, RPA, lub na Oceanie Idyjskim.
    Prawdopodobnie wiele ludzi zlekceważy ostrzeżenie Matki Bożej i nie opuści terenu zamiszkania. Woda to żywioł, który szybko płynie, trudno się bęedzie uratować.
   
Powrót do góry strony

czwartek, 8 styczeń 2009 APOKALIPSA - POTOP, który dotknie królestwo Szwecji     Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
    "Ten ZNAK, który pokaże się na niebie, jest znakiem początku Apokalipsy.
    Ludzie odeszli od Boga. światem chce rządzić szatan, który próbuje opanować Kościół, Pan Bóg nie chce do tego dopuścić, ześle na ludzi kary, aby powrócili do Boga. Kary te są spisane w Biblii-Apokalipsie, ale zaszyfrowane do "Czasu". Te kary, które dotkną ludzi przekazała Matka Pana Jezusa Maryja w "Orędziu" fatimskim. Są one spisane przez siostrę Łucję razem z "Trzecią Tajemnicą Fatimską". Z poleceniem Matki Pana Jezusa Maryi, aby treść "Orędzia" fatimskiego została ogłoszona całemu światu. Dokumenty zostały przekazane w 1953 r. papieżowi Piusowi XII. Siostra Łucja napisała na kopercie dokumentu, po roku 1960.można je ogłosić całemu światu. Z myślą, że ludzie znając czekające ich kary, odwrócą się od czynienia zła i powrócą do Boga.
    Papież Jan XXIII po zapoznaniu się z treścią sekretnego dokumentu, był przerażony i stwierdził, że zapowiedziane w orędziu straszne kary, nie dotyczą jego "Czasu". "Trzecia Tajemnica Fatimska" wraz z spisanymi karami powędrowała do sejfu watykańskiego. Papież Jan Paweł VI po przeczytaniu "Orędzia" fatimskiego, wzbraniał się przed upublicznieniem "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej". Natomiast podczas kryzysu kubańskiego, papież Paweł VI udostępnił zapoznanie się zwaśnionym stronom z fragmentami "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej". Do wybuchu wojny nie doszło, zostało zawarte porozumienie pokojowe, między zwaśnionymi stronami.
    Papież Jan Paweł II po zapoznaniu się z "Orędziem" fatimskim, odesłał dokument do sejfu, nie spełniając polecenia Matki Pana Jezusa Maryi, ogłoszenia spisanego przez siostrę Łucję treści "Orędzia" fatimskiego całemu światu. Interweniowało samo "Niebo" u papieża Jana Pawła II w nocy w sprawie ogłoszenia treści "Orędzia" całemu światu. O tym jest podane w książce Stefana Budzyńskiego Pt. "Dotknięcie Boga", na str. 91. Można tylko domyślać, że Najświętsza Maryja Matka Pana Jezusa, objawiła papieżowi przyszłe tragiczne losy świata. Widzące zagrożenia, co dotkną świat, papież Jan Paweł II zapłakał.
    "Orędzie" fatimskie, jako "Trzecia Tajemnica Fatimska", została przetłumaczona z języka portugalskiego na język włoski. W składu wchodzą 1. Trzecia Tajemnica Fatimska, wchodzą części "Orędzia" dotyczące "Kar", 2. Przewidywany przebieg trzeciej wojny światowej. 3. Zaburzenia w przyrodzie. 4. Późniejsze orędzia przekazane siostrze Łucji. 5. Orędzie Matki Bożej z 1954 roku. 6. Słowa Pana Jezusa", dotyczące rozpoznania "Czasu" wtargnięcia "Planetoidy-głazu", w obszar ziemski i jak się zachować żeby nie zginąć.
    Kardynał Joseph Ratzinger prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, otrzymał od papieża Jana Pawła II przetłumaczony tekst "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", do ogłoszenia przez telewizje całemu światu. Tekst Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, jest wydany w książce Stefana Budzyńskiego Pt. "Dotknięcie Boga", na str. 72. Papież Jan Paweł II jedną odbitkę z tłumaczenia "Orędzia" fatimskiego, całość określonej jako "Trzecia Tajemnica Fatimska", przekazał polskiemu pisarzowi katolickiemu Stefanowi Budzyńskiemu, do opracowania i wydania drukiem w Polsce. Całość spisana z "Orędzia" fatimskiego, jako "Trzecia Tajemnica Fatimska", zostały wydane w książce Pt. "Przepowiednie dla świata" Pt. "Fatima 117" i jest prawdziwym tłumaczeniem spisanym przez s. Łucje.
    Jakimi karami zostanie dotknięta ludzkość na całym świecie?
    1 Wybuchną wojny, w których zostanie użyta broń jądrowa. W Azji Chiny wydadzą wojnę Rosji, potem krajom Arabskim zatoki Perskiej, krajom Morza Kaspijskiego, Europie Południowej i rzucą pociski jądrowe na cały świat
    2. Niemiecka partia NPD, dojdzie do władzy w Niemczech i wyda wojnę: Polsce, Czechom, Słowacji, Rosji, żeby odebrać od Rosji dawny Królewiec, Litwie, Łotwie, Estonii, Danii i włączyć do "Wielkich Niemiec", Austrię.
    3. Wybuchy bomb jądrowych spowodują trzęsienia ziemi.
    4. POTOP, na półkuli północnej spowodowany wyłonieniem się "Nowego lądu" z pod wód Morza Arktycznego.
    5. Trzęsienia ziemi
    6 Wybuchną wulkany.
    7 Wtargnie w obszar Ziemi "Planetoida-głaz" i spadnie w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego, powodując potworne zniszczenia na terenie Morza Karaibskiego i trzech Ameryk.
    8. Wtargnie przez uszkodzoną jonosferę i z głębin morskich gaz i zatruje powietrze na całej Ziemi.
    Matka Pana Jesusa Maryja, chce uratować jak najwięcej ludzi ze Szwecji, z POTOPU, którzy wierzą w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa lub uwierzą. Z chwilą pokazania się ZNAKU na niebie zapowiadającego Apokalipsę, w ciągu 30 dni należy opuścić teren zagrożony Potopem, przenieść się w tereny górzyste Szwecji. Przepłynie woda i można wrócić do domu, jeżeli nie zostanie teren zatopiony.
    Głębinowe ruchy dna Oceanu Atlantyckiego, spowodują wyłonienie "Nowego dużego lądu" z głębin morskich i zalaniem lub zatopieniem nizinnych terenów lądu Szwecji. Ludność zamieszkała na północnych terenach Szwecji, odczuwając głębinowe wstrząsy, opuści te tereny. Należy tylko ich poinformować gdzie będą bezpieczni, przed wodą, która zostanie wydźwignięta do góry i zaleje północne tereny Szwecji. Ludność i zwierzęta powinni zostać skierowani na tereny wyżynne w kierunku południowym, zdała od koła podbiegunowego, w ciągu 30 dni, od pokazania się "ZNAKU" na niebie, aby uratować swoje życie, od utonięcia.
    Ludność Szwecji zamieszkała na nizinnych terenach zachodnich: Dalsland, Vastergótland i południowych Skania powinna opuścić te tereny i przenieść się na tereny wyżynne w Szwecji, bliżej gór. Na tereny te może wtargnąć wysoka fala wody morskiej, po zalaniu Danii.
    Nizinne tereny brzegowe wschodnie Szwecji zostaną zalane wodą morską. Miasta i porty nad samym brzegiem morskim zostaną zatopione. Trudno jest określić obecnie, jakiej wysokości będzie płynęła fala wody Morzem Norweskim i o ile podniesie się poziom woda w morzach i oceanach. Tylko na krótki czas, należy opuścić miejsce zamieszkania, w ciągu 30 dni od wyczuwalnych wstrząsów pod dnem Morza Arktycznego, żeby nie utonąć. Poziom wody w Morzu Bałtyckim, będzie wyższy o kilka metrów, niż jest obecnie. Woda, która napłynie do Morza Bałtyckiego, powoli będzie się obniżała, aż do wyrównania poziomu wód we wszystkich połączonych morzach i oceanach, ale będzie wyższa niż obecnie.
    Na teren Ziemi wtargnie "Planetoida-głaz" z gwiazdozbioru Lwa i spadnie w wody Oceanu Atlantyckiego, w pobliżu Morza Karaibskiego, powodując głębinowe trzęsienia ziemi, zapadanie wysp i części lądu oraz zniszczenia na terenie wysp i brzegów trzech Ameryk. Powstałe wysokie fale morskie "Tsunami" runą z olbrzymią siłą na wyspy i brzegi lądów trzech Ameryk, Afryki i Europy, powodując olbrzymie zniszczenia. Przez uszkodzoną jonosferę wtargnięciem w obszar ziemi "Planetoidy-głazu" z kosmosu i z głębin morskich, napłynie gaz i zatruję powietrze na całej ziemi. W całości "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", w rozdziale " Słowa Pana Jezusa" podane jest w "Słowach" skierowanych do ludzkości całego świata, jak rozpoznać "Czas" wtargnięcia "Planetoidy -głazu", w obszar Ziemi: "Rozpocznie się to, w noc bardzo zimną. Grzmoty i trzęsienia ziemi trwać będą dwa dni i dwie noce. To będzie dowodem, że Bóg jest Panem nad wszystkim".
    Podaje wam znaki: ostatnia noc (druga) będzie bardzo zimna, wiatr będzie huczał, a po pewnym czasie powstaną grzmoty. Wtedy zamknijcie okna i drzwi, nie rozmawiajcie z nikim spoza domu. Uklęknijcie w domu pod krzyżem, żałujcie za swoje grzechy i proście Matkę Pana Jezusa o opiekę. A kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie. Serce jego nie wytrzyma tego widoku.
    Powietrze będzie nasycone gazem i trucizną. Ogarnie całą ziemię należy przebywać w pomieszczeniach zamlniętych i palić świece. W trzecią noc nastanie ogień i trzęsienia ziemi, a w dniu następnym będzie już świecić słońce.
    Aby ratować swoje życie z zagrożenia, należy się zwracać do Matki Pana Jezusa Maryi w modlitwie:
    "Królowo święta, pośredniczko ludzi, jedyna nasza ucieczko i nadziejo bądź nam miłosierna"
    Wanda Stańska-Prószyńska Warszawa, dnia 17 grudnia 2008 r. Okręty aby uratować, należy wypłynąć w kierunku bieguna południowego i przeczekać potop w portach południowej Afryki i powrócić na Morze Bałtyckie.
Powrót do góry strony

APOKALIPSA, która dotknie Ludność UKRAINY Warszawa, dnia 19 marca 2009 roku
    Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
    Informuje ludność UKRAINY, że na podstawie przekazu Matki Bożej Maryi, która w "orędziu" fatimskim 1917 roku,poleciła 10 letniej Łucj, ogłoszenia treści tego "orędzia", na cały świat. W "orędziu" tym ludzkość jest wzywana do powrotu do Boga. Jeżeli ludzkość zlekceważy treść orędzia i się nie nawróci, dotkną ją "kary" przekazane w "orędziach".
    "Ten ZNAK, który pokaże się na niebie, jest ZNAKIEM początku Apokalipsy".
    Są to "Słowa" Boga Ojca, przekazane do mnie Wandy Stańskiej-Prószyńskiej w Kościele, podczas Mszy św. dnia 09 marca 2008 roku, w Warszawie.
    Początek Apokalipsy zapowie "ZNAK", który pokaże sę na niebie, innej daty początku Apokalipsy nie ma. Sam Pan Bóg decyduje o początku Apokakipsy.
    Wybuchną wojny w Azji i Europie, w których zostanie użyta broń jądrowa. Chiny dążą do szybszego rozwoju gospodarczego swego państwa, są im potrzebne nowe tereny bogate w pokłady ropy, gazu i innych minerałów. Takie tereny znajdują się w Północnej Azji i należą do Federacji Rosyjskiej. Po te tereny sięgną Chiny, wydając wojnę Rosji. Chiny dążą do panowania ludności żółtej rasy nad światem. Chiny mając olbrzymią armię, zaatakują Rosję rzucając bomby jądrowe na zakłady zbrojeniowe i ośrodki doświadczalne broni atomowej w Rosji. Po pokonaniu Rosji na terenie Azji, Chiny wydadzą wojnę krajom Arabskim zatoki Perskiej, krajom Morza Kaspijskiego, Południowej Europie i rzucą pociski jądrowe na cały świat.
    W Europie wojnę wydadzą Niemcy: Polsce, Czchom, Słowacji i Rosji. Niemcy chcą odebrać od Rosji Kaliningrad, dawny Niemiecki Królewiec. Niemiecka partia NPD, której szefem jest Pan Udo Voigt, dojdzie do władzy w Niemczech. Dążeniem partii NPD, jest utworzenie ‘Wielkich Niemiec". Partia NPD po dojściu do władzy, zażąda od Polski, Czech i Rosji zwrotu terenów należących do Niemiec, przed drugą wojną światową. Nie otrzymawszy zwrotu tych terenów, Niemcy wydadzą wojnę Polsce i Rosji. O tym jest podane w Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. "To, co zrobią Niemcy, będzie krokiem samobójczym. Będą liczyć na zajęcie Polski. Polska, Czechy i Słowacja wiedząc, że w razie zwycięstwa Niemiec czeka je zagłada, stworzą wspólną obronę przeciwko Niemcom".
    Atak wojsk niemieckich na Kaliningrad i zdobycie go, zaskoczy Rosję, która będzie walczyła z Chinami na terenie Azji. Wojsko rosyjskie nie mogło przyjść z pomocą Kaliningradowi, zaatakowanego przez wojsko niemieckie. Rosja coraz bardziej z różnych stron atakowana przez armie chińską, wycofywała się w kierunku Europy, aby tam na terenie północnego Uralu stworzyć do niepokonania obronę, przeciwko armii chińskiej. Coraz bardziej narastające na północy pod Morzem Arktycznym potworne głębinowe trzęsienia ziemi, huk i ryk pękających w głębi skał, paraliżował atak wojsk chińskich. Wojsko chińskie postanowiło wycofać się z Północnych nizinnych terenów zachodnio syberyjskiej, przewidując możliwość wtargnięcie wody morskiej w dolinę rzeki Ob. Ponieważ armia chińska się wycofała na południe, a głębinowe trzęsienia ziemi narastały do coraz gwałtowniejszch, wojsko rosyjskie zostało częściowo wycofane z terenów północnych.
    Po przerwanej wojnie na terenie, Azji, armia rosyjska wściekła za atak Niemiec na Kaliningrad, wtargnie na teren Litwy, przez Białoruś, niszcząc wszystko i mordując ludność litweską, żeby odbić z rąk Nienieckich Kaliningrad. Armia rosyjska po odzyskaniu Kaliningradu, wściekła za zniszczenia i mord ludności rosyjskiej, wtargnie na teren Niemiec, aby wywrzeć całą swoją wściekłość na ludności niemieckiej, za cios zadany z tyłu, atak na Kaliningrad podczsa wojny Chin z Rosją. Za porażki na wschodzie Azji, za widmo klęski. Armia rosyjska na terenie Niemiec, będzie niszczyła wszystko i mordować ludność Niemiecką. Podane jest w Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. "Dopiero kiedy rosjanie dojdą do Atlantyku, ruszą przeciwko nim inne bezpośrednio zagrożone narody. Rosjanie będą zmuszeni wycofać się na Ukrainę, zostawiając po sobie spaloną ziemię i popioły miast". Rosja, która sama też w przeszłości zdradzała, łamała podstępnie traktaty i umowy, tego samego zazna na sobie.
    W tym czasie nastąpił głębinowy wybuch pod dnem Morza Arktycznego. Podane jest w Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. "Od północy kataklizmy zaskoczą armę chińską już w Europie, w trakcie walk z Rosją. Chińczycy cofną się wslutek potwornych kataklizmów. To będzie trwało zaledwie kilka tygodni, ale będzie w swej grozie tak okropne, że podobnych klęsk nie było dotąd na ziemi".
    Mam za zadanie od Matki Bożej Maryi, informować ludność o zagrożeniu "POTOPEM", aby w ciągu 30 dni, opuścili teren zagrożony "POTOPEM" i przenieśli się w bezpieczne miejsce, żeby przeczekać przepływającą bardzo wysoką falę wdy morskiej, która płynąc morzami lub oceanami, będzie zalewała nizinne tereny lądu i zatapiła je. Po przepłynięciu wysokiej fali "POTOPU", poziom wody będzie wyższy do kilknastu metrów. Gdy woda "POTOPU", rozleje się po wszystkich morzach i oceanach, to poziom wody powoli obniży się, z terenów wcześniej zalanych - rozpłynie się, zalewając dalsze nizinne tereny. Woda z Morza Arktycznego rozpłunie się po morzach i oceanach, podbosząc w nich poziom wody o kilka metrów, zatapiając tereny brzegowe lądu, które będą niższe, od poziomu nowego stanu wody w morzu lub oceanie.
    Dno Morza Arktycznego, będzie "Nowym bardzo dużym lądem".
    Pod dnem Morza śródziemnego wystąpią głębinowe trzęsienia ziemi, wywołane naciskiem lądu Afryki na ląd Europy i wybuchem pod dnem Morza Arktycznego. Wybuchną wulkany. Wulkan Etna, zaleje lawą wyspę Sycylię i zasypie ją popiołem wulkanicznym. Wulkan Wezuwiusz potwornymi wstrząsami zniszczy olbrzymie tereny wokół, w tym Rzym i Watykan. Głębinowe trzęsienia ziemi pod dnem Morza śródziemnego, wywołaj potworne fale morskie "tsunami", które z olbrzymią siłą uderzą w wyspy i brzegi lądu: Europy i Afryki, powodując na nich ogromne zniszczenia. Nacisk lądu Afryki na ląd Europy, może spowodować zapadanie ziemi lub wyłanianie nowych wysp, wiele miast blisko morza i portów zostanie zniszczonych, oraz flota morska, bedąca w tym czasie blisko brzegu.
    Nastąpią ruchy górotwórcze, na terenie Alp francuskich, w Szwajcarii, w Tyrolu austryjackim i w Północnych Alpach włoskich. Trzesienia ziemi zniszczą tamy i zapory na rzekach, spowoduje to powodzie i osuwanie zboczy górskich. Na terenie Westfalii w Niemczech, wystąpią głębinowe trzęsienia ziemi pod rzeką Ren, zapadnie się płyta głębinowa. Wiele miast tam zostanie zniszczonych i zalanych wodą morską.
    Armia chińska wtargnie na teren Morza śróziemnego, po ataku na kraje Arabskie. Wojsko chińskie na terenie Europy Południowej, będzie niszczyć wszystko i mordować ludność rasy białej. Chiny dążą do panowania ludności żółtej rasy nad światem. Dążeniem ich jest zniszczenie rasy białej i przekazać teren ludności Chińskiej. Armia chińska zaatakuje wyspy na Morzu Egejskim i Grecji, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii i Włoch. Jak uratować ludność tych terenów? Powinni przenieść się na tereny połnocne za rzeką Dunaj lub w tereny górskie w Słowenii po stronie wschodniej. Wojsko chińskie po wymordowaniu ludności, zechce wtargnąć na teren Francji, Belgii i innych państw, żeby dokonać mordu ich ludności.
    Podane jest w Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, że w czasie działań wojennych na terenie Morza Kaspijskiego, o pokłady roponośne, między Chinami, które chcą je zdobyć, a broniącymi się państwami na Kaukazie i Rosją, Ukraina dozna "klęski".
    Na teren ziemi wtargnie "Planetoida-głaz", nie kometa, z kosmosu, rozpalony "głaz"do czerwoności oporem powierza, uderzy w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego, powadujac niewyobrażalne zniszczenia i pożary. Upadek "głazu" bardzo dużego ponad 2000 metrów, na dno Oceanu Atlantyckiego, spowoduje głębinowe trzęsienia i powstanie fal morskich "tsunami", które z olbrzymią siła runą na wyspy, na morzu i oceanie i brzegi lądu Ameryk, Afryki i Europy, powodując olbrzymie zniszczenia.
    "Slowa" Pana Jezusa, dotyczą wtargnięcia w atmosferę ziemską "Obcego ciała" z kosmosu, jak się zachowac, aby przeżyć te "Trzy dni ciemności"."Te znaki ludzie zlekceważą i będą iść drogą rozpusty, kłamstwa, zmsty i chciwości. Bóg zostanie wyrzucony ze szkół, domów rodzinnych, urzędów i wtedy przyjdzie "kara" słuszna i nie odwracalna. Rozpocznie się to, w noc bardzo zimną. Grzmoty i trzęsienia ziemi, trwać będą dwa dni i dwie noce. To będzie dowodem, że Bóg jest panem nad wszystkimi.
    Ci, którzy będą mieli we Mnie nadzieje i uwierzą Mym "Słowom", niech się niczego nie boją, bo Ja ich nie opuszczę, a także ci, którzy niniejsze objawienia rozpowszechnią dla opamiętania się ludzkości. Kto będzie w stanie łaski uświęcającej i u Matki Mojej, temu też nic się nie stanie.
    Uważajcie: Ostatnia noc będzie bardzo zimna, wiatr będzie huczał, a po pewnym czasie powstaną grzmoty. Wtedy zamknijcie okna i drzwi nie rozmawiajcie z nikim spoza domu.Uklęknijcie pod krzyżem, żałujcie za swoje grzechy i proście Matkę Moją o opiekę. A kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie. Serce jego nie wytrzyma tego widoku. Powietrze będzie nasycone gazem i trucizną. Ogarnie całą ziemi. Kto będzie cierpiał niewinnie, nie zginie, będzie męczennikiem i wejdzie do Królestwa Bożego. W trzecią noc nastanie ogień i trzęsienie ziemi, a w dniu nastęonym będzie już świecić słońce. Aniołowie zstąpią z nieba w postaci ludzkiej i przyniosą ze sobą pokuj na ziemie. Niezmierna wdzięczność uratowanych ludzi, wzniesie się do nieba w dziękczynnej modlitwie.
    "Kara", jaka spadnie na ludzkośc, nie może być porównywalna z żadną karą, jaką Bóg zesłał od stworzenia świata. Jedna trzecia ludzkości zginie". Ponad dwa miliardy w czasie Apokalipsy.
    Wanda Stańska-Prószyńska
    Trzęsienie ziemi może spowodować zawalenie się budynku i konieczność opuszczenia jego, aby nie być przywalonym gruzem. Wiedząc że na zewnątrz jest powietrze zatrute, należy prosić Matkę Bożą Maryję o ratunek, mówiąc:
    "Królowo święta, pośredniczko ludzi, jedyna nasza ucieczko i nadziejo,bądź nam miłozierna".
Powrót do góry strony

APOKALIPSA, która bardzo boleśnie dotknie ludność WŁOCH    Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Matka Jego.
    Na podstawie przekazu przez Matkę Bożą Maryję, w "Orędziu" fatimskim, w którym poleciła siostrze Łucji, ogłosić treść tego "Orędzia"na cały świat.
    Początek Apokalipsy zapowie "ZNAK", który pokaże się na niebie.
    Ludność zamieszkała we Włoszech, odeszła od Boga. światem chce rządzić szatan, który próbuje opanować Kościół. Pan Bóg nie chce do tego dopuścić. Ześle na ludzkość kary. Kary te są spisane i zaszyfrowane w Biblii-Apokalipsie przez św. Jana, w 95 roku nowej ery, gdy był na zesłaniu na wyspie Patmos. W "Orędziu" fatimskim, kary te, są przekazane już bez szyfru i spisane przez siostrę Łucję. Spisana treści "Orędzia", Trzecia Tajemnica Fatimska, została doręczone do Watykanu papieżowi Piusowi XII, z notatką na kopercie s. Łucji, po roku 1960, można ogłosić je całemu światu. Ogłoszenie treści Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej po roku 1960, całemu światu, według s. Łucji mogło spowodować nawrócenie się ludzkości do Boga, a nie sianie niepokoju w świecie, jak sugerował papież Jan XXIII, po zapoznaniu się z treścią "Orędzia".
    Papież Jan Paweł II, też po zapoznaniu się z treścią Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, zapisanej w języku portugalskim przez s. Łucje, poprosił o ponowne zamknięcie jej w sejfie watykańskim, jak uczynili Jego poprzednicy, dla następcy.
    Trzecia Tajemnica Fatimska dotychczas byłaby nieznana, gdyby nie interwencja "Nieba"- wizja w nocy w apartamencie papieża Jana Pawła II. Podane jest o tym w książce Stefana Budzyńskiego Pt. "Dotknięcie Boga", na str. 91. "Tajemnicza wizja Jana Pawła II". Papież Jan Paweł II, po tej wizji poprosił o przetłumaczenie Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej na język włoski.
    Kardynał Joseph Ratzinger, Prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, otrzymał od papieża Jana Pawła II jeden egzemplarz tłumaczenia zapisane przez s. Łucje Trzeciej Tajemnice Fatimskiej do ogłoszenia przez telewizje całemu światu.
    Stefan Budzyński w książce Pt. "Dotknięcie Boga", informuje na str. 73, wiersz 11 od góry str.- "Obecnie dysponuję pełnym tekstem Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej będącym tłumaczeniem z oryginału portugalskiego s. Łucji, chociaż muszę się zastrzec, że nie pochodzi on, ze źródeł oficjalnych. Stefan Budzyński tekst Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej ogłosił w książce Pt. "Dotknięcie Boga" na str. 73-74, Pt "Orędzie Madonny z Akita, a III tajemnica fatimska. Książka została wydana w 1995 r.
    Papież Jan Paweł II, jedną odbitkę tłumaczenia, Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej s. Łucji z języka portugalskiego, dał polskiemu pisarzowi katolickiemu Stefanowi Budzyńskiemu, do opracowania i ogłoszenia drukiem w Polsce. Cała "Trzecia Tajemnica Fatimska", została ogłoszona drukiem w książce "Przepowiednie dla świata", między innymi przepowiedniami Pt. "Fatima 117". W latach 1935 do 1943, były objawienia Matki Pana Jezusa Maryi, na łąkach wsi Przygody koło Siedlec. Matka Boża Maryja, przekazała przez widzącą, przyszłe zagrożenie dla świata, Wybuchną wojny, w których zostanie użyta bardzo groźna broń, Potop dotknie świat, zasięg kontynentów ulegnie zmianie, spadnie ogień z nieba. Bardzo dużo ludzi zginie. Podczas objawień na łąkach wsi Przygody, zostałam przywołana przez Matkę Bożą Maryję, aby mogła się mną posłużyć i upamiętnić miejsce Jej objawień, postawieniem Kaplicy.
    Co dotknie świat?
    Podane jest w "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej": wybuchnie wojna w Azji i Europie. W Azji Chiny wydadzą wojnę Rosji, w której użyją broni jądrowej. Po przerwaniu wojny z Rosją na terenie Azji, Chiny wydadzą wojnę krajom Arabskim zatoki Perskiej, krajom Morza Kaspijskiego, Europie Południowej i rzucą pociski jądrowe na cały świat.
    Wojnę w Europie wydadzą Niemcy. Niemiecka partia NPD, której szefem jest pan Udo Voigt. Dojdzie do władzy w Niemczech w wyborach, lub obali rząd obecny. Partia NPD, dąży do ziszczenia idei Adolfa Hitlera, utworzenia "Wielkich Niemiec". Aby utworzyć "Wielkie Niemcy", Niemcy muszą pokonać Polskę, potem Czechy i Słowacje, potem odebrać od Rosji w czasie wojny z Chinami dawny Królewiec-Kaliningrad, wydać wojnę: Litwie, Łotwie, Estonii, Danii i włączyć Austrię do Niemiec. Cel będzie osiągnięty będą utworzone "Wielkie Niemcy". Ludność włączonych państw słowiańskich zostanie wymordowana. Niestety, marzenia partii NPD zniszczy armia rosyjska.
    Podane jest w "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", na str. 117 wiersz 15 od góry, cytuje: "Rosja wywrze na tym kraju ( Niemczech) całą swoją wściekłość, za cios zadany z tyłu, za porażki na wschodzie, za widmo klęski". Armia rosyjska po przegranej wojnie w Azji, odbije Kaliningrad z rąk niemieckich. Wtargnie na teren Niemiec, aby mścić się na ludności niemieckiej, za atak na Kaliningrad podczas wojny Chin z Rosją i wymordowanie ludności rosyjskiej na terenie Kaliningradu.
    Ponieważ Rząd Polski nie chce uwierzyć w podany przekaz w "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", na str. 117, cytuje: "To, co robią Niemcy, będzie krokiem samobójczym. Będą liczyć na zajęcie Polski". Niestety w Biblii-Apokalipsie w rozdziale 13, 11., do 15., wersetu, jest podane, że to dotyczy Niemiec pierwszej Bestii Hitlera, a ma wykonać druga Bestia partia NPD.
    Na samej Północy pod wpływem wstrząsów wywołanych wybuchami jądrowymi, rozpoczną się głębinowe trzęsienia ziemi, które będą narastać, aż do potwornego ryku pękających skał. Podane jest w "trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", "że te potworne głębinowe wstrząsy, mają trwać zaledwie tylko kilka tygodni, ale będą w swej grozie tak okropne, że podobnych klęsk nie było dotąd na ziemi".
    Ta podana informacja w "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", przez Matkę Pana Jezusa Maryję, że te potworne głębinowe wstrząsy, mają trwać tylko kilka tygodni, jest ważna dla całego świata.
    Kilka tygodni to może być: 9 tygodni razy 7 dni = 63 dni. Tylko przez miesiąc, można uratować ludzi z terenów zagrożonych potopem, trzęsieniami ziemi, wybuchem wulkanów, od początku głębinowych ruchów, pod dnem Oceanu Atlantyckiego i Morza Arktycznego spowodowanych wyłonieniem się "Nowego lądu" z głębin morskich.
    Wskutek potwornych kataklizmów na Północy, wojsko chińskie cofnie się z terenu walki w Europie, na teren Azji.
    Pod dnem Morza Arktycznego nastąpi wybuch. Lód, woda wraz z dnem w Morzu Arktycznym zostaną wydźwignięte do góry. Lód i woda spadną do mórz i na tereny lądowe, wokół Koła Podbiegunowego, zatapiając je do dużej wysokości, zanim woda rozpłynie się na dalsze tereny lub spłynie do mórz i oceanów, podnosząc w nich poziom wody. Dno Morza Arktycznego zostanie "Nowym bardzo dużym lądem". Wysoka fala wody morskiej płynącej, będzie zatapiała nizinne brzegowe tereny lądu. W Europie zostaną zalane wysoką falą wody morskiej tereny całej Danii, Holandii, brzegowe tereny: Norwegii, Szwecji, północnych Niemiec, Belgii, Polski, Anglii i wyspy na morzach i oceanie i inne tereny.
    W krótkim czasie po wybuchu pod dnem Morza Arktycznego, wystąpią wybuchy wulkanów. Wulkan Etna zniszczy całą wyspę Sycylię, zalewając lawą i zasypując popiołem.
    Uśpiony przez wiele lat wulkan Wezuwiusz, obudzi się potwornym wybuchem, niszczą wszystko o bardzo długim promieniu. Rzym i Watykan zostaną zniszczone potwornym trzęsieniem ziemi i wybuchem Wezuwiusza. Będą wybuchać i inne wulkany.
    Po wydźwignięciu dna Morza Arktycznego i innych mórz przy Kole Podbiegunowym do góry, zostanie wolna przestrzeń, którą zajmowała woda morska. Wystąpią trzęsienia ziemi i zapadanie wysp i części lądu, pod Nowym Jorkiem, pod Waszyngtonem, pod rzeką Ren, zapadnie się głębinowa płyta w zagłębiu Rury w Westfalii, będzie się zapadała Japońska wyspa Honsiu i inne wyspy i części lądu po uderzeniu "Planetoidy" w Ocean Atlantycki, w pobliżu Morza Karaibskiego ma się zapaść Kuba i inne wyspy i część lądu USA.
    Wybuch pod dnem Morza Arktycznego spowoduje zwiększony nacisk lądu Afryki na Europę. Wywoła głębinowe trzęsienia ziemi pod dnem Morza śródziemnego. Ruchy płyt głębinowych wywołają potworne fale morskie "Tsunami", które z olbrzymią siłą runą na brzegi lądów i wysp niszcząc wszystko. Nastąpić może wydźwignięcie dna morskiego w pobliżu cieśniny Gibraltarskiej i zapadanie niektórych lądowych terenów i wysp. Zapadnie się teren pod Marsylią i w górach wystąpią trzęsienia ziemi, które zniszczą tamy i będą obsuwać się zbocza gór. Flota morska, porty i miasta blisko brzegu zostaną zniszczone.
    Na teren śródziemnomorski wtargnie wojsko chińskie, to będzie prawdziwa "żółta szarańcza", niszcząca wszystko i mordująca ludność białej rasy.Chiny dążą do panowania na świecie, ludności żółtej rasy. Zaatakują wyspy i brzegi lądu, niszcząc i mordując ludność tam zamieszkałą. Część wojsk chińskich przez Grecję, Bułgarię będzie podążało do rzeki Dunaj, po drodze niszcząc i mordując ludność Grecji i Bułgarii. Doliną Dunaju będą podążali w kierunku Francji, aby tam połączyć się z inną częścią wojska chińskiego, która miała zaatakować tereny Morza Adriatyckiego i Włochy i rzeką Po podążać w kierunku Francji. Wojsko państw zagrożonych najazdem wojsk chińskich, zastąpi drogę wojsku chińskiemu na terenie Lasu Bawarskiego. Dojdzie tam do bitwy, nadlecą samoloty z południa zaatakują wojsko chińskie, użyta broń jądrowa w walce, zakończy dalszy marsz wojsk chińskich w Lesie Bawarskim.
    To samo spotka drugą część wojska chińskiego w pobliżu góry Mont Blanc. Naslecą samploty z południa i zaatakują wojsko chińskie, użyta broń jądrowa, zakończy dalszy marsz drugiej części wojska chińskiego.
    Matka Pana Jezusa Maryja, chce uratować ludzi, którzy wierzą w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa, lub uwierzą. Powinni opuścić teren zamieszkania zagrożony kataklizmami i wojskiem chińskim, przenieść się w bezpieczne miejsce w ciągu 30 dni. Żeby uratować swoje życie, ludność zamieszkała na terenie Włoch, powinna opuścić teren swego państwa i przenieść się do Hiszpanii, Portugalii, południowej części Francji, lub do południowo wschodniej części Polski. Po przejściu wojsk chińskich powrócić do bardzo zniszczonych miast, trzęsieniami ziemi i najazdem wojsk chińskich.
    To nie koniec jeszcze Apokalipsy. Teraz konieczna jest wiara w Pana Boga i Jego Syna Jezusa Chrystusa. Nie ma możliwości ucieczki. Podane na str. 123 Wiersz 4 od dołu str. cytuje Słowa Pana Jezusa: "Powietrze będzie nasycone gazem i trucizną. Ogarnie całą ziemię". Podany jest i ratunek. Mów często, z rękami złożonymi na krzyż, następującą modlitwę:
    "Królowo święta, pośredniczko ludzi, jedyna nasza ucieczką i nadzieją, bądź nam miłosierna".
    Na teren Ziemi wtargnie "Planetoida" z gwiazdozbioru Lwa, tak podał jasnowidz. Padro Pio podał, że będzie głaz nie kometa. Jest podane w Biblii-Apokalipsie w rozdziale 8, 8., i 9., werset: I drugi anioł zatrąbił: i jakby wielka góra płonąca ogniem została w morze rzucona, a trzecia część morza stała się krwią i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń-te, które mają duszę-i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu.
    Byłoby tak, gdyby Matka Pana Jezusa Maryja, w "Orędziu", przekazanym siostrze Łucji nie przekazała o tym zagrożeniu, wtargnięciem "Planetoidy", w obszar ziemi. "To ostatnie zdarzenie wystąpi w ciągu kilku godzin". Gdyby nie podpowiedz Matki Pana Jezusa Maryi, trudno było mi się domyśleć, że idzie o uderzenie wielkiego głazu ponad 2 000 metrów, rozgrzanego do czerwoności, topiącego się w czasie spadania, oderwany kawał topiącej się skały zniszczy Paryż, reszta głazu uderzy w Ocean Atlantycki w pobliżu Morza Karaibskiego.
    Trudno to sobie wyobrazić. Upadek dużego "Głazu", rozpalonego do czerwoności, rozrywającego się w powietrzu, uderza w wodę i spada na dno Oceanu Atlantyckiego, powodując trzęsienie głębinowe ziemi. Fala uderzeniowa "Głazu" w wodę powoduje gotowanie wody i para wraz z woda zostaje wyrzucenie do góry do około 800 metrów wysokości. Bardzo wysoka temperatura powietrza, nie ma możliwości, żeby ktoś na wyspach przeżył. Jak ratować tych ludzi z około 600 wysp i wysepek jak dotrzeć do nich. Może zamieszczenie informacji w Internecie w kilku językach: portugalskim, hiszpańskim, angielskim, francuskim, niemieckim. Ja informowałam rządy tych państw o upadku "Planetoidy-głazu" w pobliżu Morza Karaibskiego. Czy te państwa zechcą poinformować, że ludność powinna opuścić wyspy, bo tu grozi im śmierć i przenieść się do Ameryki Południowej. Prasa nie pisze nic na ten temat. Jeszcze przed upadkiem "Planetoidy-głazu w Ocean Atlantycki, woda z POTOPU na Północy, dotrze do wysp na Morzu Karaibskim, poziom wody w Morzu Karaibskim zostanie podniesiony o kilka metrów, niektóre wyspy nizinne mogą zostać zalane wodą morską. Ludność powinna opuszczać wyspy na morzy Karaibskim w pierwszym miesiącu od pokazania się ZNAKU ma niebie, który zapowiada początek Apokalipsy.
    Na stronie 123, w "Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej", są spisane Słowa Pana Jezusa do ludzkości świata, dotyczące poznania czasu, kiedy wtargnie "Planetoida-głazu w obszar ziemski i jak się zachować. Nie jest znany "Czas", wtargnięcia "Planetoidy-głazu w obszar ziemi. Tylko na podstawie warunków atmosferycznych i trzęsienia ziemi, będzie wiadomo.
    Rozpocznie się to w noc bardzo zimną. Grzmoty i trzęsienia ziemi trwać będą dwa dni i dwie noce. Ostatnia noc (druga) będzie bardzo zimna, wiatr będzie huczał, a po pewnym czasie powstaną grzmoty; wtedy zamknijcie okna i drzwi nie rozmawiajcie z nikim spoza domu. Uklęknijcie pod krzyżem, żałując za swe grzechy i proście Matkę Moją o opiekę. A kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie. Serce jego nie wytrzyma tego widoku. Powietrze będzie nasycone gazem i trucizną. Ogarnie całą ziemię.
    W trzecią noc nastanie ogień u trzęsienie ziemi, a w dniu następnym będzie już świecić słońce. Należy zwracać się do Matki Pana Jezusa Maryi o ratunek, mówiąc:
    "Królowo święta, pośredniczko ludzi, jedyna nasza ucieczko i nadziejo, bądź nam miłosierna".
    Podane jest, że może zginąć 1/3 ludzkości, ponad 2 miliardy ludności świata.
    Chińska armia ma 40 000 000 milionów żołnierzy. Jeżeli na Europę południową Chiny rzucą 10 milionową armię, kto im się oprze?
    Ludność zaieszkała na terenie wysp na Morzu Karaibskim i na terenie trzech Ameryk, ma szanse się uratować, jeżeli opuszczą te tereny po pokazaniu się ZNAKU na niebie, zapowiadającą Apokalipsę w ciągu 30dni. Nikt nie przeżyje upadku "Planetoidy-głazy na terenie trzech Ameryk. Należy się cofnąć w kierunku Argentyny.Na tereny nizinne wtargną potworne fale morskie "Tsunami" niszcząc wszystko. Uderzą i w brzegi Europy i Afryki.
    Wanda Stańska-Prószyńska Warszawa, dnia 2008. 11 10.
Powrót do góry strony

Nadzieja na uratowanie ludzkości - zobacz film o polskim wątku w tej historii

Powrót do góry strony

Przepowiednie "Bożej Łączniczki"

    Boża łączniczka Anna Dąmbska to niezwykła postać. Jej życie jest jak płomyk najnowszej historii Polski zamknięty w człowieku. Dość powiedzieć, że w czasie wojny walczyła w szeregach Armii Krajowej, jako sanitariuszka i łączniczka. W 1944 r. spotkała ją ówczesna "nagroda" dla bohaterów, na ponad rok trafiła do sowieckich łagrów w Ostaszkowie i Kałudze. Tam w nieludzkich warunkach nie poddała się zwątpieniu i rozpaczy i z całych sił uczepiła się jednego, co jej pozostało - wiary, modląc się nie tyle o własne życie czy wolność, ale by Bóg pozwolił jej nadal służyć Ojczyźnie.
    Po latach zrozumie, że Bóg wysłuchał jej modlitw, obdarzając ją charyzmatem słyszenia Jego głosu.
    Z rozmów ze Stwórcą powstało kilka książek zatytułowanych "Boże wychowanie" i "świadkowie Bożego miłosierdzia", Anna spisywała Boże orędzia, lecz sama pozostawała w cieniu, czytelnikom znana była tylko, jako "Anna". Zmarła 15 września 2007r.
    W sieci znajdziecie wszystkie jej książki, które po śmierci Anny wydawnictwo udostępniło bez żadnych ograniczeń. Ponieważ jednak jest to obszerna lektura na wiele dni, pozwalam sobie zamieścić w tym artykule subiektywny wybór najciekawszych fragmentów odnoszących się do naszego kraju. Trzeba dodać, że zapewne z powodu ogromnego patriotyzmu Anny, losy Polski i jej przeznaczenie, były jednym z głównych tematów wizji a jej dzieło nazwać można przygotowywaniem narodu polskiego do przyszłych prób i doświadczeń.
    Jako objawienie prywatne, wymaga ono odpowiedniego podejścia, z otwartym sercem i umysłem, bez uprzedzeń, ale też i bez przymusu uznawania tego za Prawdę objawioną. W przypadku prywatnych objawień najlepsza dla katolików jest postawa "ostrożnej życzliwości".
    ORĘDZIA DOTYCZĄCE POLSKI
    15 XII 1968
    - Kocham was, Polaków. Postawię was na świeczniku przed narodami, abyście świadczyli o Mnie. świadczyliście o Mnie śmiercią, będziecie świadczyć życiem.
    4 IV 1980
    (...)Nadchodzą czasy strasznych wstrząsów, które obalą to, co stare, zużyte, zmurszałe. Runą systemy polityczne, ekonomiczne i społeczne, w których zanikło dobro i sprawiedliwość, które rozrosły się i napęczniały krwią i krzywdą moich dzieci. Będziecie świadkami największego w dziejach ludzkości przewrotu. Zobaczycie moce działające z mojego rozkazu, niszczące i burzące po to, aby na zaoranym polu zakiełkować mogło nowe życie, bardziej godne człowieka. (...)Kocham was miłością specjalną. W waszym narodzie widzę realizatorów mojego dzieła odnowienia oblicza ziemi. Liczę na was, dlatego szukam wśród was ludzi gorliwie zabiegających o moją chwałę i chętnych. Powołuję ich do mojej służby. Tu będziemy wspólnie budować pierwsze fundamenty nowego gmachu ziemi. Stąd roztoczyć chcę przed zrozpaczoną, zbiedniałą i skruszoną ludzkością perspektywy mojego pokoju, mojego wizerunku sprawiedliwego narodu żyjącego w zgodzie i miłości ze Mną, Królem waszym.
    7.02.83
    (...)Znam twój naród, dziecko moje. Znam każdy czyn, słowo i myśl szlachetną każdego z was od początków waszego istnienia. Dlatego właśnie, że nie naśladowaliście innych narodów z mojego ludu, że byliście przez nie gnębieni, prześladowani i przeznaczeni na zagładę, z której Ja was wydobywam po wielekroć i chronię - dlatego was wyłączyć pragnę z hekatomby, którą złoży świat. Dlatego was wybrałem, abyście nieśli moje prawo miłości i przebaczenia. Wiem, że zrozumiecie moje najgorętsze pragnienie, aby narody miecze swe przekuły na lemiesze i nie podnosiły się więcej przeciw sobie, a wspólnie szły, wspierając się wzajemnie w światłości mojej.
    16.03.83
    Za dojrzałych do pełnienia służby miłości i miłosierdzia, do współczucia i przebaczenia uznaję teraz was. Twój naród, Anno, przeszedł ciężką i twardą naukę, bo ćwiczyłem go i hartowałem. Nadchodzi czas, abyście ukazali się światu w swojej samarytańskiej służbie. Dla niej zachowałem was i jeszcze zachowam. Na nią błogosławieństwo moje wam daję i pomoc moją szczególną. Moja ojcowska, troskliwa opieka rozpina się nad wami (widzę to jak namiot, jak skrzydła olbrzymiego orła rozłożone nad nami - całym małym narodem osłanianym przez nie) i zapewniam was, że nie ma siły, która mogłaby wam zagrozić. Teraz wy (Polacy) jesteście "wybraną" cząstką mojego ludu, bowiem wam właśnie powierzam służbę najtrudniejszą i najcięższą - torowania nowych dróg, przewodnictwa na drodze ku Mnie już nie poszczególnych ludzi bądź grup, ale całych narodów. W tym liczę, że naprawicie winę Izraela i okażecie wierność Królowi waszemu, Jezusowi Chrystusowi.
    (...)Powiedziałem: "Kto oddaje życie za przyjaciół swoich...", a wy darzyliście miłością, aż do oddania swojego życia - szerokie, bardzo liczne rzesze ludzi wielu narodowości. Nie tylko za Polaków walczyli i ginęli twoi bracia... Ta miłość pragnąca szczęścia innych, nawet poprzez śmierć swoją lub kalectwo - wróci się wam.
    1.05.83
    Wasze powszechne nawrócenie się na moją drogę nastąpi wtedy kiedy stanie przed wami groźba całkowitej zagłady. Ona obudzi społeczny zryw w obronie wartości najwyższej dla was i wspólnej - waszego bytu narodowego. Wobec takiej grozy, która zawiśnie nad światem, zjednoczycie się i zwrócicie wasze serca ku Mnie, jako jedynej waszej obronie i tarczy. Moja Matka stanie się w tym czasie rzeczywistą Królową narodu polskiego. Wtedy gdy dokoła was ginąć będą i rozpadać się kraje o wiele od was bogatsze i potężniejsze, kiedy śmierć straszliwa, natychmiastowa i zaskakująca zagarniać będzie miliony waszych braci w jednej sekundzie - bo użyjecie przeciw sobie broni jądrowej (przed którą ostrzegała was od lat Maryja, Matka moja i wasza) - wtedy lęk o życie stłumi wszelkiej inne pragnienia. Nie Tylko w Polsce, lecz na całym świecie nastąpi przemiana duchowa. Te kraje, które wierzyły Mi i uznawały Mnie swym Panem, zwrócą się ku Mnie i skupią swoją ufność i wierność wokół mojego Krzyża. Inne, które praktycznie odrzuciły Mnie, bo od dawna byłem dla nich tylko symbolem i wspomnieniem, pozostaną w swojej agonii same i nie znajdą oparcia. Tam zapanuje chaos, panika i zbiorowe szaleństwo: jedni przez drugich i przeciw drugim będą dążyć do zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Tak stanie się w krajach, którym zazdrościcie mojej opieki (USA i kraje Europy Zachodniej). Zobaczysz też, jak bogactwo i poczucie siły zniszczyły odporność społeczeństw, a podkopując - z dawna i planowo - moje prawa, rządy zgotowały zgubę własnym ludom.
    Wtedy zobaczysz i przekonasz się, czy miałaś rację wątpiąc w swój naród. Bo Ja wierzę w waszą głęboko ukrytą wierność moim słowom, która ujawni się, gdy zamrą niskie emocje i pożądania. Dam wam moją pomoc w osobie Papieża. Mój syn, Jan Paweł II ufa Mi i rozumie Mnie. On was przygotuje. Teraz zaś szykuję ziarno na zasiew. Nie wielu potrzeba Mi, lecz ufających Mi, żyjących ze Mną w przyjaźni bliskiej i oddaniu. Przygotowuję was sobie.
    10.02.1990
    - Niemcy jako mocarstwo skończą się bezpowrotnie i koniec tego państwa wstrząśnie całą Europą. To, co się w tej chwili wśród nich ujawnia, ukazuje Europie ich właściwą naturę, do tej pory skrywaną pod maską "ucywilizowania". Dlatego nie będą mieć żadnej pomocy ani przyjaciół, gdy ich dotkną kataklizmy.
    31.08.1990
    Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze. Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści. (...) I nie sądź, że Ja będę ich "karał". Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne, posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli, że im wolno przekraczać wszystkie moje prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną.
    Całość jest dużo obszerniejsza, jeśli chcecie się z nią zapoznać, polecam tego linka -
BIBLIOTEKA ANNY
   Powrót do góry strony

  Przepowiednia z Tęgoborza z 1893r.
  Zachowanie tej przepowiedni zawdzieczamy hrabiemu Władysławowi Wielogłowskiemu, który mieszkał w Tęgoborze, małej polskiej wsi, gdzie miał majątek. Hrabia interesował się sprawami tzw. tajemnymi i organizował spotkania z ludźmi majacymi nietypowe zdolności ezoteryczne. 23 września 1893 roku, do domu hrabiego przyprowadzono kobietę, która miała ponoć wyjątkowy dar - potrafiła kontaktować się z duchami zmarłych. To, co na temat jego życia powiedziała owa kobieta zrobiło na Władysławie Wielogłowskim kolosalne wrażenie. Podobno nawiązała kontakt z duchem, który powiedział, że jest duchem naszego wybitnego poety Adama Mickiewicza. Miał on za jej pośrednictwem przekazać wierszowaną historię dotyczącą przyszłości Polski. Hrabia Wielogłowski ją zapisał, lecz była ona w 1893 roku zupełnie niezrozumiała. Aleksander Wielogłowski oddał przepowiednię do Biblioteki Ossolińskich we Lwowie, gdzie została zapisana w archiwach na długo przed 1900 rokiem. Nadano jej nazwę "Przepowiednia z Tęgoborza wierszem spisana".
Na jej przedruk, dopiero w 1912r. zdecydowała się Gazeta Narodowa.
Nasępnie Ilustrowany Kurier Codzienny, 27 marca 1939 roku, na całej stronie przedrukował "Przepowiednie z Tęgoborza". Na szczęście ten numer Kuriera zachował się. Po wojnie, pełny tekst przepowiedni znalazł się we wstępie do książki Zbigniewa Załuskiego "Czterdziesty czwarty".
------
W dwa lat dziesiątki nastaną te pory,
Gdy z nieba ogień wytryśnie.
Spełnią się wtedy pieśni Wernyhory,
świat cały krwią się zachłyśnie.

Polska powstanie ze świata pożogi,
Trzy orły padną rozbite,
Lecz długo jeszcze los jej jest złowrogi,
Marzenia ciągle niezbyte.

Gdy lat trzydzieści we łzach i rozterce
Trwać będą cierpienia ludu,
Na koniec przyjdzie jedno wielkie serce
I samo dokona cudu.

Gdy czarny orzeł znak krzyża splugawi,
Skrzydła rozłoży złowieszcze,
Dwa padną kraje, których nikt nie zbawi,
Siła przed prawem jest jeszcze.

Lecz czarny orzeł wejdzie na rozstaje;
Gdy oczy na wschód obróci,
Krzyżackie szerząc swoje obyczaje,
Z złamanym skrzydłem powróci.

Krzyż splugawiony razem z młotem padnie.
Zaborcom nic nie zostanie.
Mazurska ziemia Polsce znów przypadnie,
A w Gdańsku port nasz powstanie.

W ciężkich zmaganiach z butą Teutona
świat morzem krwi się zrumieni.
Gdy północ wschodem będzie zagrożona
W poczwórną jedność się zmieni.

Lew na zachodzie nikczemnie zdradzony
Przez swego wyzwoleńca
Złączon z kogutem dla lewka obrony
Na tron wprowadzi młodzieńca.

Złamana siła mącicieli świata
Tym razem będzie na wieki.
Rękę wyciągnie brat do swego brata,
Wróg w kraj odejdzie daleki.

U wschodu słońca młot będzie złamany.
Pożarem step jest objęty.
Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany
Nad rzeką w pień jest wycięty.

Bitna Białoruś, bujne Zaporoże,
Pod polskie dążą sztandary.
Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze
Wracając na szlak swój prastary.

Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy
To Europy bastiony,
A barbarzyńca aż po wieczne czasy
Do Azji ujdzie strwożony.

Warszawa środkiem ustali się świata,
Lecz Polski trzy są stolice.
Dalekie błota porzuci Azjata,
A smok odnowi swe lice.

Niedźwiedź upadnie po drugiej wyprawie.
Dunaj w przepychu znów tonie.
A kiedy pokój nastąpi w Warszawie,
Trzech królów napoi w nim konie.

Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
Pomazańcowi z Krakowa,
Cztery na krańcach sojusznicze strony
Przysięgi złożą mu słowa.

Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie,
Trzy kraje razem z Rumunią.
Przy majestatu polskiego tronie
Wieczną połączą się unią.

A krymski Tatar, gdy dojdzie do rzeki,
Choć wiary swojej nie zmieni,
Polski potężnej uprosi opieki
I stanie się wierny tej ziemi.

Powstanie Polska od morza do morza.
Czekajcie na to pół wieku.
Chronić nas będzie zawsze Łaska Boża,
Więc cierp i módl się, człowieku.
Powrót do góry strony

Przepowiednie Jasnowidzącej Wangi z Bułgarii będzie można już wkrótce zweryfikować gdyż dotyczą min. bieżącego roku.
Wanga zmarła 11 sierpnia 1996r. Naprawdę nazywała sie Wangelia Pandeva Dimitrova, zwaną ja Baba Wanga. Straciła wzrok w dzieciństwie na skutek wypadku spowodowanego huraganem. Z jej usług kozystali dygnitarze bułgarscy a nawet sowieccy. Jej przepowiednie były zdumiewająco trafne. I tak bezbłędnie przewidziała upadek Związku Radzieckiego, katastrofę w Czarnobylu czy zwycięstwo Borysa Jelcyna w wyborach. Wcześniej bezbłędnie określiła datę dojścia do władzy Hitlera i początek II Wojny światowej. Jej wizje zawierały opis śmierci Stalina, a także - co może zdumiewać - zatonięcie Kurska. Na długo przed tą katastrofą wymieniła nazwę feralnego okrętu podwodnego. Można o tym przeczytać w książce Żeni Kostadinowej pt. "Proroctwa Wangi".
Oto przepowiednie Wangi które nas czekają:

2010 - Trzecia Wojna światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna).
2011 - W wyniku opadu radioaktywnego północna półkula Ziemi będzie niemal pozbawiona fauny i flory. Następnie wrogowie zaczną chemiczną wojnę przeciwko pozostającym przy życiu Europejczykom.
2014 - Większość ludzi (na półkuli północnej) zginie w wyniku raka i innych chorób skóry spowodowanych naprominiowaniem i chemikaliami.
2016 - Europa prawie w całości wyludniona.
2018 - Chiny stają się potęgą światową. Wydobycie ropy naftowej się kończy.
2023 - Niewielkiej zmianie ulega orbita Ziemi.
2028 - Zostanie wynalezione nowe źródło energii. Panuje głód. Zostaje wysłany załogowy statek na Wenus.
2033 - Tereny polarne topnieją. Podnosi się poziom oceanów.
2043 - Europa i świat zaczynają się ekonomicznie odradzać. "Europa w większości muzułumańska".
2046 - Każdy ludzki organ może być stworzony od podstaw. Transplantacja ogranów staję się najbardziej efektywną metodą leczenia.
2066 - Podczas ataku na "Muzłumański Rzym", Stany Zjednoczone użyją nowego typu broni - "broń klimatyczna". Konsekwencją jej działania jest całkowite ochłodzenie klimatu na terytorium wroga.
2076 - "Bezklasowe społeczeństwo".
2084 - Nautra wraca do życia po wojnie nuklearnej.
2088 - Pojawia się nowa choroba - ludzie starzeją się w ciągu chwili!
2097 - Ludzie znajdą lekarstwo na ww. chorobę.
2100 - Pojawia się sztuczne słońce oświetlające ciemną stronę Ziemi (tą, zwykle pogrążoną w ciemnościach nocy).
2111 - Ludzie są w stanie łączyć elektronikę i ludzki organizm. Powstają cyborgi.
2123 - Wojny lokalne między mniejszymi państwami. Wielkie mocarstwa pozostają obojętne.
2125 - Na Węgrzech odnotowuje się pierwszy kontakt z inteligentną cywilizacją spoza Ziemi.
2130 - Ludzie rozpoczynają budowę "podwodnej koloni".
2164 - "Zwierzęta zmieniają się w pół-ludzi".
2167 - Powstaje nowy system religiny, który obejmie całą Ziemie.
2170 - Wielka susza.
2183 - Kolonia na Marsie staje się jądrowym mocarstwem i domaga się niepodległości od Ziemi.
2187 - Dwie, ogromne erupcje Wulkanów zostaną powstrzymane w ostatniej chwili zapobiegając tragedii.
2195 - Podwodna kolonia zostaje ukończona i nadaje się do życia.
2196 - Rasy azjatyckie i Europejskie zostaną kompletnie wymieszane.
2201 - Na Słońcu zwalniają procesy termojądrowe. Spada temperatura na Ziemi.
2221 - W konsekwencji poszukiwań pozaziemskiego życia ludzi natrafią na coś strasznego.
2256 - Zapomniany/zagubiony statek kosmiczny przenosi na ziemię nieznaną chorobę.
2262 - Planety stopniowo zmieniają swoje orbity. Mars jest bombardowany przez komety.
2271 - Zmianie ulegają pewne prawa fizyczne.
2273 - Wszystkie rasy na ziemi mieszają się. Powstaje nowa.
2279 - Ludzie odkrywają możliwość uzyskiwania energii "z niczego".
2288 - Ludzie potrafią cofnąć się w czasie. Kontaktują się też z obcymi.
2291 - Słońce słabnie. Pojawiają się koncepcje jego ponownego "aktywowania".
2296 - Ogromna eksplozja na słońcu. Zmienia się grawitacja. Stacje kosmiczne i satelity spadają na Ziemię.
2299 - We Francji masowe protesty przeciwko Islamowi.
2302 - Nowe i nieznane prawa oraz sekrety wszechświata zostają wyjawione.
2304 - Tajemnica księżyca zostaje odkryta.
2341 - "Coś strasznego" zbliża się do Ziemi.
2354 - Usterka jednego ze sztucznych słońc prowadzi do suszy.
2371 - Wielki głód.
2378 - Pojawia się nowa rasa ludzka.
2480 - 2 sztuczne słońca się zderzają. Ziemia pogrąża się częściowo w ciemności.
3005 - Wojna na Marsie. Trajektoria planety zostaje naruszona.
3010 - Kometa uderza w księżyc. Wokół Ziemi zaczyna krążyć pas planetoid.
3797 - Do tego czasu zniknie życie na Ziemi, jednak ludzkość będzie już na tyle rozwinięta aby zorganizować życie w innych układach planetarnych (o tym samym roku Nostradamus wspomina w swoich Centuriach, jako o końcu świata - przyp. ja).
3803 - Nowa planeta jest stopniowa zaludniana. Klimat nowej planety ma wpływ na ludzi - mutują.
3805 - Wojna między ludźmi o surowce. Ponad połowa ginie.
3815 - Koniec wojny.
3854 - Rozwój cywilizacji praktycznie zatrzymuje się. Ludzie żyją stadami, jak zwierzęta.
3871 - Nowy prorok mówi ludziom o prawach, moralności i religi.
3874 - Nowy prorok zyskuje ogromne poparcie wśród ludzi. Powstaje globalna religia.
3878 - Ludzie całkowicie zapominają o nauce powierzając swoje życie prorokowi.
4302 - Powstają nowe miasta. Nowy kościół wspomaga naukę i technologię przez co jej rozwój gwałtownie przyspiesza. Naukowcy znajdują wspólne mechanizmy we wpływie wszystkich chorób na organizm człowieka.
4304 - Zostaje wynalezione niezależne lekarstwo na każdą istniejącą chorobę.
4308 - Dzięki mutacji ludzie są w stanie wykorzystać ponad 30% możliwości swoich mózgów. Uczucie zła i nienawiści przestaje istnieć.
4509 - Ludzie osiągają rozwój na tyle wysoki aby móc rozmawiać z czymś, co my nazywamy bogiem.
4599 - Ludzie osiągają nieśmiertelność.
4674 - Rozwój cywilizacji osiągnął swój szczyt. Liczbę ludzi żyjących na wielu planetach szacuje się na 340 miliardów. Ludzie zaczynają asymilować się z obcymi, inteligentnymi rasami.
5076 - Zostaje odkryta granica wszechświata. Co za nią - nikt nie wie.
5078 - Zostaje podjęta decyzja o przekroczeniu granicy wszechświata mimo, że 40% populacji jest przeciwko.
5079 - Następuje coś, co Vanga określa mianem końca świata.

I na koniec, jej ostatnie słowa, wypowiedziane przed śmiercią:
"Nadejdą czasy cudów, kiedy nauka poczyni wielkie odkrycia w dziedzinie tego, co niematerialne. Będziemy świadkami nadzwyczajnych odkryć archeologicznych, które zasadniczo zmienią wiedzę o świecie starożytnym. Całe ukryte złoto wyjdzie na powierzchnię, opuszczając wody. Tak postanowiono z góry."
Powrót do góry strony

Objawienia w Siekierkach w 1943 roku odnoszące się do Powstania Warszawskiego
   [Teraz, po prawie siedemdziesięciu latach od tamtych Objawień, gdy rozpusta , zboczenia i mordowanie dzieci są usankcjonowane, - gdy ludzie już do nich "przywykli", - gdy zaraza "demokratycznych głosowań" nad Prawdą i zwycięstw niejawnych nacisków dotknęła nawet tych, którzy posiadają prawdziwą Sukcesję Apostolską - biskupów, i pozwalają sobie oni na "głosowania" i na głoszenie (np. ustami bpa Budzika) ewidentnych fałszów teologicznych i błędów logicznych, gdy ci "postępowcy" pozwolili wychować w seminariach nowe pokolenia jeszcze bardziej rozluźnionych, tolerancyjnych i "godnością człowieka" zainteresowanych kapłanów.
   - o ileż trudniej nam wykrzesać w sobie Nadzieję
   - o ileż słabsi jesteśmy niż kobieciny roznoszące wtedy "na gospody" warzywa w mieście.
   A jednak - Pośredniczka Wszystkich Łask zwycięży... "W KOŃCU" md]
   Objawienia na Siekierkach (1943) a Powstanie Warszawskie
   Fragment książki ks. dra Józef Marii Bartnika SJ i Ewy J. Storożyńskiej Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą, czyli prawdziwa historia Bitwy Warszawskiej
   [za: Samorządna Polska, nr. 8/2010 md]
   Matka Boża Łaskawa, obrana w 1652 roku Patronką Warszawy i Strażniczką Polski [pełen tytuł warszawskiej Madonny, przyp. red.] w 1943 roku ukazała się w Warszawie, na osadzie Siekierki, by uprzedzić swój lud o grożącym nieszczęściu. Maryja przybywa, aby miasto, któremu od 291 lat patronuje, nie podzieliło losu dopalającego się w tym czasie żydowskiego get­ta. Mistyczka Bronisława Kuczewska (1907-1989) tak wspomina swoje pierwsze spotkania z Matką Bożą na Siekierkach: 28 kwietnia 1943 roku Matka Boża objawiła mi się w domu rodzinnym w Nowym Dobrem i powiedziała: Dziecino, nie będziesz już do Mnie przychodzić do Przygód i do Budzieszyna. Wybieram sobie inne miejsce, w Warszawie, na Siekierkach. Będziesz miała tylko 3 kilometry od tramwaju, z ulicy Czerniakowskiej, i tam masz przychodzić. Ujrzałam wiśnię i dziewczynkę. Jak się później okazało, była nią 13-letnia Władysława Fronczakówna [obecnie Papis przyp.aut.], której Matka Najświętsza objawi się 3 maja 1943 roku.
   Bogurodzica, niebiańsko piękna, ukazała się wśród zieleni, na drzewie wiśni obsypanym kwiatami. Jej słowa były poważne i brzmiały złowieszczo: Módlcie się, bo idzie na was WIELKA KARA, CIĘŻKI KRZYŻ. Nie mogę powstrzymać gniewu Syna mojego, bo lud się nie nawraca. Bóg nie chce ludzi karać, Bóg chce ludzi rato­wać przed zagładą. Bóg żąda nawrócenia!
   Bronisława relacjonuje dalej: 4 maja 1943 roku przyjechał do mnie mąż i powie­dział, że w Warszawie na Siekierkach było objawienie [Bogurodzicy] 3 maja. Ja mu na to odpowiedziałam, że wiem o tym, bo Matka Boża powiedziała mi o tym 5 dni wcześniej. 5 maja 1943 roku urodziłam syna Janusza. 28 maja 1943 roku pojechałam z mężem i małym dzieckiem [23-dniowym niemowlęciem] na Siekierki, gdzie 3 maja objawiła się Matka Boża, i miałam z Nią tam po raz pierwszy objawienie. Odtąd chodziłam na Siekierki i tam otrzymywałam od Matki Bożej polecenia do wyko­nania przez 38 lat, aż do 1981 roku. Kilka razy w mie­siącu nawiedzałam to miejsce, a szczególnie każdego 3 i 28 dnia miesiąca oraz w uroczystości Matki Bożej.
   3 czerwca 1943 roku poszłam z synkiem na ręku na Siekierki. Ujrzałam Matkę Najświętszą, która powiedziała mi, że pragnie, aby na tym miejscu wybudować klasztor. Powiedziała też, że to będzie jakby druga Częstochowa dla War­szawy, że ludność nie będzie musiała tak daleko jeździć, względnie chodzić. Będą mogli przychodzić na Siekierki.
   W lipcu 1943 roku w Orzywole, gdzie pojechałam na rozkaz Matki Najświętszej, po modlitwie, miałam widzenie Pana Jezusa, który trzymał rózgę nad War­szawą. Wiedziałam, że Warszawę czeka wielka kara.
   W okresie międzywojnia sytuacja moralna społe­czeństwa polskiego była, oględnie mówiąc, nienajlepsza. Dlatego Jezus Chrystus prosił wizjonerów św. siostrę Faustynę, Sługi Boże: Rozalię Celakównę, Leonię Nastał, Kunegundę (Kundusię) Siwiec o modlitwy wynagradzające za grzechy rozwiązłości: Strasznie ranią moje Serce Najświętsze grzechy nieczyste. Żądam ekspiacji!
   Nasz Pan szczególnie prosił o modlitwy za warszawian: stolica odrodzonej Polski, nie chciała pamiętać o Dekalogu. Wystarczy zajrzeć do pamiętników i wspomnień z tego okresu. Luminarze życia społecznego i kulturalnego prowadzili ostentacyjnie, nader rozwiązłe życie, zarażając tym stylem życia otoczenie, a szczególnie podatną na wpływy młodzież.
   Masoni zdawali sobie sprawę z tego, że aby osiągnąć powszechne rozluźnienie obyczajów potrzebna jest demoralizacja. Starali się, aby romanse i rozwody sławnych ludzi były nagłaśniane w bulwarowej prasie tak, by te niemoralne zachowania przestały bulwersować, by spowszedniały i powoli stały się obowiązującą normą. Postarali się także, by swobodę obyczajów lansowali pisarze i dziennikarze, sami żyjący według tego wzorca, tak długo, aż stanie się ona normą i nastąpi wyparcie z powszechnej świadomości zarówno pojęcia grzechu, jak i jego skutków [w książce autorzy zamieścili m. in. cytaty z autobiografii Ireny Krzywickiej, o znamiennym tytule: Wyznania Gorszycielki, gdzie bez żenady opowiada o sobie (pisarce, matce dwóch synów), mężu (znanym warszawskim adwokacie Jerzym Krzywickim) i... wieloletnim kochanku, żonatym pisarzu i krytyku teatralnym Tadeuszu Boyu-Żeleńskim]. świadectwa rozwiązłości znajdziemy nie tylko we wspomnieniach Krzywickiej. Z długiej listy książek lansujących "nowy moralny ład" wybija się książka Tadeusza Wittlina Pieśniarka Warszawy. Biografia. Hanna Ordonówna i jej świat (Wydawnictwo POLONIA, Warszawa 1990). Jej autor na 300 stronach (małym drukiem!) relacjonuje życie gwiazdy, tzn. omawia trwające do ostatnich miesięcy życia romanse zamężnej artystki, podając bardzo szczegółowo źródła każdej informacji (por. także: Magdalena Samozwaniec, Maria i Magdalena. Z pamiętnika niemłodej już mężatki, W.A.B. 2009; Sławomir Koper, Życie prywatne elit drugiej Rzeczypospolitej, Bellona Warszawa 2009
   Dzięki aktywnym propagatorkom wolności seksualnej masoni stopniowo osiągnęli cel, jakim było doprowadzenie do tego, że większa część społeczeństwa polskiego odrzuci chrześcijańskie zasady moralne, tj. prawa Dekalogu. Masoni przyjęli roztropną taktykę: "wyciszenia religii katolickiej nie rozumowaniem, ale psuciem obyczajów".
   W roku 1936, po osiemnastu latach niepodległości, masoni mogli się wykazać znacznymi osiągnięciami w demoralizacji społeczeństwa. [Tu opuszczam fragmenty książki Sławomira Kopera Życie prywatne elit Drugiej Rzeczy­pospolitej (Bellona Rytm, Warszawa, 2009, md]
   Katolicki pisarz Gilbert Keith Chesterton w roku 1923 napisał: Rozwód to coś, co dzisiejsze gazety nie tylko reklamują, ale wręcz zalecają, zupełnie jakby to była przyjemność sama w sobie.
   Ks. kard. August Hlond konkluduje: Fala wszelkiego rodzaju nowinkarstwa zabagnia dziedzinę obyczajów. Podkopuje nie tylko moralność chrześcijańską, ale godzi wprost w etykę naturalną, szerzy nieobyczajność wśród młodzieży i dorosłych. Celem tej propagandy jest zachwianie idei katolickiej, aby zastąpić naukę chrześcijańską "masońskim naturalizmem". Koła liberalne i masońskie przypuściły atak na małżeństwa chrześcijańskie, sprowadzając je tylko do rangi kontraktu cywilnego, pozbawiając je wszelkiej nadprzyrodzoności.
   Zapoczątkowany przed II wojną światową proces upadku moralności doprowadził do tego, że w pierw­szej dekadzie XXI wieku, już nikt nie ośmieli się przypomnieć "nowożeńcom z odzysku", zawierającym kontrakt małżeński (w urzędzie Stanu Cywilnego), że w świetle prawa kanonicznego popełniają cudzołóstwo (gdy któreś z nich jest nadal związane sakramentem małżeństwa). Czyli zaczynają, świadomie i dobrowolnie, tzw. nowe życie w grzechu ciężkim, co prowadzi prostą drogą do piekła!
   Wygodny eufemizm, używany w kościele - "związek niesakramentalny" - zgrabnie ukrywa złowieszczą perspektywę. Autor wielokrotnie rozmawiał w konfesjonale z kobietami, które dla swoich dzieci, związanych sakramentem małżeństwa, a rozwiedzionych w świetle prawa cywilnego, modlą się o... założenie nowej, szczęśliwej rodziny! Sądzą one, że jest to intencja słuszna! Te "pobożne" matki realizują plan masonów, którzy chcą zniszczyć chrześcijaństwo... rękami samych katolików!
   Trwająca od dziesięcioleci promocja wszelkiej wolności seksualnej i zanik społecznego ostracyzmu w stosunku do tzw. "związków partnerskich" doprowadził, zdaniem księdza profesora Jerzego Bajdy, do: Zniszczenia moralnych, religijnych, społecznych i ekonomicznych podstaw rodziny i fałszowania jej struktury personalistycznej. Profesor przestrzega: Jeżeli proces niszczenia rodziny będzie się dalej toczył tak, jak tego chcą promotorzy rewolucji obyczajowej - a właściwie promotorzy rozwiązłości, [...] wkrótce może zupełnie zniknąć ta formuła antropologiczna, której na imię naród, a społeczeństwo nie będzie się niczym różniło od stada zwierząt, chyba tylko strojem. Choć i pod tym względem różnica systematycznie maleje.
   Czyny, których nikt nie ośmieliłby się publicznie nazwać grzechem, a więc nierząd, cudzołóstwo, lesbijstwo i homoseksualizm - nadal wywołują, określone w Piśmie świętym, konsekwencje. [...]
   Bóg Ojciec, chcąc ocalić Warszawę przed zasłużoną karą pozwala, by Matka Łaskawa ostrzegła swój lud, by żądała nawrócenia, całkowitego odwrócenia się od grzesznego życia i wynagrodzenia za dotychczas popełnione grzechy: rozwiązłości, cudzołóstwa i te najstraszniejsze - grzechy dzieciobójstwa. Trzeba bo­wiem wiedzieć, że w okresie międzywojennym prze­ciętna liczba umyślnych poronień wynosiła rocznie, według oficjalnych statystyk: przeciętnie od 100 do 130 tysięcy.
   Kiedy Maryja przybędzie na Siekierki, orędzia będzie otrzymywać nie tylko trzynastoletnia Władysława Fronczakówna, ale przede wszystkim Jej ulubienica, trzydziestosześcioletnia Bronisława Kuczewska: Od 9 kwietnia przestałam chodzić do Budzieszyna, natomiast od 28 maja 1943 roku zaczęłam chodzić na Siekierki, gdzie otrzymywałam polecenia od Matki Bożej do wykonania, przez okres 38 lat, do 21 sierpnia 1981 roku [tj. od święta Maryi Królowej Polski do wigilii święta Matki Bożej Królowej].
   Maryja, Matka Łaskawa Patronka Warszawy, za pośrednictwem Broni Kuczewskiej i Fronczakówny będzie apelować do ludu stolicy, aby przez przemianę życia, respektowanie praw Dekalogu i pokutę odwrócił wiszące nad miastem nieszczęście.
   Prosi warszawian o modlitwę powszechną, czyli taką jak w 1920 roku, kiedy to lud stolicy żarliwie błagał Boga i Patronkę Warszawy o ocalenie przed bolszewikami [rozdziały 15 i 16 cytowanej książki przyp. red.] i wymodlił cud Jej publicznego ukazania się, które w konsekwencji zmieniło zdawałoby się już przesądzony wynik wojny i ocaliło Polskę!
   Po 23 latach, w roku 1943 - czwartym roku okupacji niemieckiej, sytuacja jest diametralnie różna: to nie lud błaga Maryję, Patronkę Warszawy i Strażniczkę Polski o ustanie okropieństw wojny, lecz Ona Sama schodzi z nieba i osobiście wzywa do modlitwy o pokój, błagając Swój lud o nawrócenie i pokutę!!! Najłaskawsza z Matek chce odwrócić od miasta zapowiedzianą karę! Podejmuje się tej niewdzięcznej misji, by nie doszło do tragedii: Jeśli się nie nawrócicie, to wszyscy zginiecie!
   Pomimo ośmieszania i deprecjonowania objawień wiadomości o nich rozchodzą się po mieście. Dzieje się tak dzięki niestrudzonej Broni Kuczewskiej, która dociera z nimi do warszawskich księży, oraz życzliwym mieszkankom Siekierek, które rozwożąc mleko i warzywa "na gospody", opowiadają w mieście o objawieniach.
   Mimo wielu wysiłków przestrogi Maryi nie dotrą do ogółu warszawian. Główną przyczyną jest brak zainteresowania objawieniami ze strony kleru.
   Wydawało się oczywiste, że księża Zmartwychwstańcy z parafii św. Bonifacego na Czerniakowie, pełniący posługę w osadzie, dopomogą w upowszechnieniu orędzi i że słowa Bogurodzicy, uprzedzające o mającej nadejść na miasto karze, będą głoszone ze wszystkich ambon stolicy. Niestety, Zmartwychwstańcy nie tylko nie traktowali objawień poważnie, ale negowali wszystko, co miało z nimi związek, m.in. odmówili poświęcenia malutkiej kapliczki, umiejscowionej przy drzewie, na którym ukazała się Matka Boża. Bronisława Kuczewska napisze: Po postawieniu kapliczki Pan Jezus dał mi polecenie, abym poszła do księdza do parafii św. Kazimierza na ul. Chełmską. Kiedy przyszłam i powiedziałam, że Pan Jezus życzy sobie, aby poświęcić kapliczkę, ksiądz wysłał mnie do parafii św. Jakuba [na Ochocie, przyp. aut.]. Było tam 5 księży. Wypyty­wali mnie o objawienia na Siekierkach. Opowiadałam im o nich przez około 4 godziny. Potem wysłali mnie z powrotem do parafii św. Kazimierza [Dolny Mokotów, przyp. aut.]. Ksiądz jednak nadal nie chciał wyrazić zgody na poświęcenie kapliczki. Powiedział, że nie ma pozwolenia, bo trzeba iść z procesją i on nie może tego wykonać. Wróciłam więc do domu [przy ul. Jasnej, przyp. aut.], a że byłam zmęczona, położyłam się. I wtem słyszę głos Pana Jezusa: Idź Dziecino do księdza po raz trzeci, i powiedz, żeby poszedł z kościelnym, bez ludzi i bez procesji, i poświęcił kapliczkę. Powiesz, że taka jest Wola Moja i Matki Mojej, ażeby kapliczka była poświęcona, bo jest bardzo znieważana.
   Kiedy poszłam po raz trzeci do księdza, chciał mi drzwi zamknąć przed nosem, ale ja przytrzymałam je nogą i powtórzyłam to, co mi Pan Jezus powiedział. Ksiądz jednak nie wykonał tego polecenia. Dopiero jedna z wiernych przyprowadziła, po kryjomu, księdza jezuitę, ojca Antoniego Kozłow­skiego, który był wielkim czcicielem Matki Bożej i wiedział o moich objawieniach, i on poświęcił kapliczkę.
   Wokół siostry Bronisławy, profeski III Zakonu św. Franciszka, spontanicznie gromadzili się ludzie i wkrótce zawiązała się wspólnota, której Sama Bogurodzica nadała nazwę Grono Matki Bożej i Miłosierdzia Bożego. Jej członkowie, osoby świeckie, pomagały mistyczce w wykonywaniu poleceń z Nieba. Grono podejmowało także cotygodniowe modlitwy o nawrócenie Warszawy i upowszechniało orędzia Maryi i Pana Jezusa w swoich środowiskach.
   Misja ostrzeżenia Warszawy przed mającym wy­buchnąć za 16 miesięcy powstaniem wymagała od Kuczewskiej heroizmu i zaparcia: W sierpniu 1943 roku [rok przed wybuchem powstania] na modlitwie u pani Teofili Ciecierskiej, przy ul. Płockiej 25, miałam objawienie Matki Najświętszej. Maryja ukazała mi okropny widok Warszawy w czasie Powstania. Widziałam masowe aresztowania, rozstrzeliwania, palące się domy. Zobaczyłam też dom, w którym modliliśmy się. Matka Boża powiedziała mi, że ten dom będzie podlany benzyną i podpalony od dołu przez Niemców. W widzeniu widziałam, jak matki wyskakiwały z dziećmi z płonącego domu. Zaraz powiedziałam o tym widzeniu obecnym, ale nie chcieli mi uwierzyć. Huknęli na mnie, że opowiadam głupstwa, bo Niemcy będą liczyć się z nami. [W innym miejscu Bronisława mówi o tym wydarzeniu w ten sposób: Powiedzieli, żebym nie plotła głupstw i zajęła się robotą, a nie plotkami, że Niemcy będą się z nami liczyć].
   Trzy dni przed Powstaniem Matka Boża dała mi polecenie, abym zabrała dzieci i wyjechała z Warszawy w rodzinne strony, do Dobrego. Kiedy po Powstaniu wróciłam do Warszawy, dom, który miałam ukazany przez Matkę Bożą przy ul. Płockiej 25 - był spalony. W domu tym i w sąsiednich zabito 300 ludzi. Ludzie mówili, że matki wyrzucały swoje dzieci przez okna, a za nimi same wyskakiwały. Dzisiaj widnieje w tym miejscu tablica pamiątkowa mówiąca, że zginęło tu ok. 300 osób.
   Proroctwa nie lekceważcie - pisze św. Paweł w Liście do Tesaloniczan (1 Tes 5,20). Proroctwo o całkowitym zniszczeniu Warszawy zostało lekceważone. Przestroga, jaką w imieniu Boga Najwyższego, Bogurodzica przeka­zała warszawianom: Bóg nie chce ludzi karać, Bóg chce ludzi ratować przed zagładą. Żąda nawrócenia! - do nich nie dotrze...
   Powstanie Warszawskie wybuchnie po szesnastu miesiącach od pierwszych objawień i ostrzeżeń Maryi. W sierpniu 1944 roku młodych warszawian rozpiera chęć walki ze znienawidzonym wrogiem, ruszą więc naprzeciw potędze militarnej Niemców z gorącymi sercami, z butelkami napełnionymi benzyną, ale... bez błogosławieństwa Bogurodzicy.
   Dowództwo nie czuło potrzeby oficjalnego zawierzenia akcji zbrojnej Patronce miasta. Owszem, indywidualnie zawierzano się Maryi Łaskawej, modlono się na różańcu, przyjmowano sakramenty, uczestniczono w polowych Mszach świętych (co w swojej książce wspomina s. Maria Okońska), lecz oficjalnego - jak za Marszałka Piłsudskiego - zawierzenia akcji zbrojnej Bogu Najwyższemu nie było! Po 47 latach w dniu święta Najświętszego Imienia Maryi, 12.09.1991r., w Sastin, Narodowym Sanktuarium Słowacji, w orędziu skierowanym do ks. Stefano Gobbi'ego Maryja dobitnie wyjaśni kwestię oficjalnego zawierzenia na przykładzie odsieczy wiedeńskiej: Turcy zostali pokonani, gdy oblegali Wiedeń i grozili zniszczeniem całego chrześcijańskiego świata. Przewyższali żołnierzy świętej Ligi liczbą, siłą, uzbrojeniem i czuli, że do nich należy zwycięstwo, ale: wezwano Mnie publicznie, i publicznie proszono o pomoc, Moje Imię zostało wypisane na proporcach i było wzywane przez wszystkich żołnierzy. To za Moim wstawiennictwem miał miejsce cud zwycięstwa, który uratował świat chrześcijański.
   Matka Łaskawa w ciągu 16 miesięcy wielokrotnie uprzedzała, że jedynym sposobem na pokój i zakończenie wojny jest nawrócenie, modlitwa i pokuta, nie zaś pięści i butelki z benzyną.
   Młodzi warszawianie jednakże bezgranicznie ufali w moc pięści i nie widzieli powodu, by w swoje plany wtajemniczać Boga. Stolica w obliczu godziny W zachowała się tak, jak zachowują się przemądrzałe dzieci, które chcą wszystko robić same, bez pomocy Mamy i Taty!
   Nie chciano pamiętać, że to, co dzieli zwycięstwo od klęski, to nie moc oręża, przeważające siły czy strategia nawet najgenialniejszych dowódców, lecz wola Boga Najwyższego, który zawsze i wszędzie Sam o wszystkim decyduje!
   Nie chciano pamiętać, że to jedynie od Niego zależy, czy ludzkie plany zaowocują sukcesem, czy zakończą się porażką.
   Miał tą świadomość lud Warszawy w sierpniu 1920 roku, kiedy leżał krzyżem przed Patronką Stolicy i Strażniczką Polski, błagając o ocalenie stolicy, ocalenie Polski.
   W 1920 roku warszawianie mieli świadomość, że współpracując z Najwyższym, będą w stanie pokonać pięciokrotnie liczniejszych i zdeterminowanych bolszewików. Wiedzieli, że gdy współpracują z Bogiem, siła i moc są po ich stronie. Bo: Jeśli Bóg jest z nami, to kto przeciwko nam?
   1 sierpnia 1944 roku, w dniu wybuchu Powstania Warszawskiego, Hitler wspólnie z Himmlerem wydał rozkaz, który przesądzi o losie "zbuntowanej" Warszawy: Każdego mieszkańca należy zabić, nie wolno brać żadnych jeńców. Warszawa ma być zrównana z ziemią. W ten sposób ma być stworzony zastraszający przykład dla całej Europy.
   Po drugiej stronie Wisły stały wojska radzieckie, Sowieci jednak nie kiwnęli palcem, by konającej Warszawie przybyć z odsieczą. Stalin zdawał sobie sprawę, że skupione w Warszawie młode pokolenie polskiej inteligencji zagraża jego koncepcji utworzenia w Polsce rządu totalitarnego. Dlatego nie przeszkadzał w zbrodni, która dokonywała się niemieckimi rękami w zbuntowanym mieście.
   Sowieci, zgrupowani na drugim brzegu Wisły, z zimną krwią przyglądali się agonii Warszawy, miasta, którego nie udało się im zdobyć i złupić w 1920 roku:
   [....]
   1 sierpnia 1944 roku o godzinie "W" nastąpiło zderzenie młodzieńczego zapału, młodzieńczych wizji, z realnymi możliwościami, ergo brutalną rzeczywistością. Akcja zbrojna, podjęta bez wsparcia się na Bogu i Maryi, po dwóch miesiącach zakończyła się totalną, niewyobrażalną klęską, jakiej w historii Polski i narodu jeszcze nie było. Daremny był trud żołnierzy, daremna ofiara z życia i krwi osób cywilnych.
   Czas gorzki, zły, zwątpienia czas podchodzi nam pod gardło,
   Czy wszyscy zapomnieli nas, czekając, by miasto padło?...
   Na barykadach wciąż czekamy, licząc ostatnie chwile,
   Tak się powoli dopalają warszawskie Termopile...
   Tylko na Woli w dniach 3-5 sierpnia bestialsko za­mordowano pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców. Ogółem zginało pół miliona ludzi (wg szacunku historyka Norberta Boratyna). Z pewnością nie taki los w zamyśle Bożym miał spotkać lud Warszawy, gdyby usłuchał ostrzeżeń swej Łaskawej Matki, swej Patronki!
   Nurtuje pytanie: co w ciągu dwudziestu czterech lat, które upłynęły od bitwy warszawskiej, mogło tak bardzo odmienić serca i umysły mieszkańców stolicy, że bez oficjalnego zawierzenia Bożej Opatrzności podjęli się walki z przeważającym wrogiem? Skąd pomysł, by własnymi, wątłymi siłami, bez Bożego błogosławieństwa próbować oswobodzić stolicę? Nie od dziś wiadomo, że: jeśli Pan miasta nie strzeże, daremnie czuwają straże (Ps 127,1).
   Chrystus Pan uprzedzał: beze Mnie nic dobrego uczynić nie możecie (J 15,5). Skąd więc ta krótkowzroczność w Polsce, która w owym czasie uważała się za kraj katolicki? Gdyby orędzia Bogurodzicy zostały przyjęte, gdyby podjęto powszechne modlitwy przebłagalne w intencji pokoju (jak w 1920 roku), gdyby lud Warszawy zreflektował się i podjął przemianę życia, to losy Powstania z pewnością potoczyłyby się inaczej! Tak ocalała Niniwa, której mieszkańcy posłuchali proroka Jonasza i nawrócili się, żałując za dawne grzechy. Niniwici mieli czterdzieści dni na zmianę postępowania, a warszawianie... prawie półtora roku! Tak ocalał Rzym dwa miesiące wcześniej (5. VI.44). Dzięki modlitwie uratowało się zaminowane przez Niemców miasto, miliony ludzi ocaliły życie, o czym piszemy dalej.
   Dowódcom AK nie brakowało bojowej odwagi, ale zabrakło im wiary, by los powstania oficjalnie, przez ręce Maryi, powierzyć Bogu Najwyższemu. Ze słów Matki Bożej, które padły na Siekierkach, wybraliśmy te z listopada 1943 roku, są one bowiem kluczem do zrozumienia przyczyny klęski Powstania Warszaw­skiego: Jak wy jesteście ze Mną, to i Ja jestem z wami i nic się wam nie stanie!
   Dowódcy Armii Krajowej nie poszli w bój z Jej błogosławieństwem, okryci płaszczem Jej opieki. Nie prosili Patronki Warszawy, by skruszyła strzały Bożego gniewu godzące w miasto, nie prosili, by odrzucała, jak ongiś w Wólce Radzymińskiej, wrogie pociski, które teraz bezkarnie burzyły dom po domu. Nie byli z Maryją, więc nie mogli doświadczyć skutków Jej solennej obietnicy: i nic się wam nie stanie! Dlatego nie może nikogo dziwić, że w sierpniu 1944 roku, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nie powtórzył się Cud nad Wisłą z 1920 roku, nie pokonano i nie przepędzono okupanta ze stolicy!
   Nie może nikogo dziwić, że wszystko dookoła leżało w gruzach. Wszystko było zburzone i wszystko się paliło. Między jednym a drugim schronem przekopy były zniszczone. Nie było możliwości życia. Bomby padały i burzyły ulicę po ulicy, dom po domu.
   Po sześćdziesięciu trzech dniach powstanie poniosło druzgoczącą klęskę, a Warszawa została totalnie zrujnowana, wręcz starta z powierzchni ziemi. Stało się tak, jak zaplanował Hitler: Warszawa [została] zrównana z ziemią, [by] w ten sposób [stworzyć] zastraszający przykład dla całej Europy. Warschau caput! ! !
   Pół miliona niewinnych ludzi straciło życie. Słusznie zauważa ks. Kazimierz Góral: Gdy zlekceważy się przestrogi Maryi, przychodzi tylko czekać na zapowiadaną otchłań rozpaczy!
   Ponawiamy pytanie, czy tak się musiało stać? Odpowiadamy: na pewno nie! Wystarczy przyjrzeć się analogicznej sytuacji, jaka w tym samym czasie miała miejsce w okupowanym Rzymie: Rzym, maj 1944 roku. Front szybko zbliżał się do Wiecznego Miasta. Walki toczyły się zaledwie o 12 kilometrów od centrum, w pobliżu miejscowości Castel di Leva. Papież Pius XII zatroskany o bezpieczeństwo cudownego, starożytnego obrazu Madonny Bożej Miłości, nakazał przeniesienie go do rzymskiej bazyliki św. Ignacego.
   W końcu maja, gdy działania wojenne objęły przedmieścia, Papież polecił, by przed obrazem Madonny dei Divino Amore została podjęta nowenna o ocalenie miasta. Sam w imieniu mieszkańców Rzymu złożył Maryi ślubowanie. Przyrzekł, że jeśli Madonna ocali miasto, to na ruinach zamku Castel di Leva zostanie zbudowana dla cudownego obrazu nowa świątynia i zostaną erygowane organizacje religijne i charytatywne Jej imienia.
   4 czerwca 1944 roku czołgi generała Alexandra ruszyły do ataku. Niemcy byli przygotowani do zdetonowania założonych ładunków i wysadzenia w powietrze miasta. Chcieli pozostawić po sobie pamiątkę: spaloną ziemię i rumowisko gruzów (takie samo, jakie w 3 miesiące później pozostawili w Warszawie i jakie chcieli pozostawić po sobie na Jasnej Górze, w styczniu 1945 roku).
   Lud Rzymu, odmiennie niż lud Warszawy, nie sposobił się do akcji zbrojnej. Jego mieszkańcy trwali na modlitwie dzień i noc na placu przed bazyliką świętego Ignacego. Zawierzali Matce Bożej Miłości los Wiecznego Miasta, a władze magistratu oficjalnie potwierdziły gotowość wypełnienia ślubów, jakie w ich imieniu złożył Madonnie Ojciec święty.
   I oto tego samego dnia, w nocy z 4 na 5 czerwca, Niemcy nagle, z niewiadomych przyczyn, opuścili Rzym, nie detonując założonych ładunków. Nikt nie mógł pojąć, jak to się właściwie stało i dlaczego? Wszystkich: cywilów, wojskowych i polityków zadziwił ten cudowny obrót sprawy! Winston Churchill dał wyraz zdumieniu, pisząc: "Rzym zdobyto w sposób całkowicie nieoczekiwany!"
   12 czerwca 1944 r. "L' Osservatore Romano" poinformował swoich czytelników: 11 czerwca dziesiątki tysięcy ludzi zebrały się przed Bazyliką Sant Ignazio, a wielu z nich przyszło tutaj boso. Przybyły rodziny, instytucje i szkoły. W procesji bez końca podchodzono, by ucałować obraz Madonny Bożej Miłości, by podziękować i oddać Jej cześć. Wśród rzeszy pątników znajdował się także Papież Pius XIL który przemówi! do Maryi w imieniu zgromadzonych, wyrażając Jej wdzięczność za cud bezkrwawego oswobodzenia Rzymu! Następnego dnia nieprzebrane tłumy odprowadziły procesyjnie cudowny obraz Madonny dei Divino Amore do jej siedziby w Castel di Leva.
   Rzymianie nie chcieli rozstać się ze swoją dobrodziejką! W ścianach rzymskich kamienic wykuwano nisze, gdzie wśród kwiatów i płonących lampek kró­lował obraz ich umiłowanej Matki! Magistrat Rzymu wkrótce wywiązał się ze złożonych obietnic: Czym się odpłacimy Maryi, za wszystko co nam wyświadczyła? Wypełnimy nasze śluby dla Niej, przed ludem Rzymu!
   Porównajmy skuteczność sposobów zastosowanych dla wyzwolenia dwóch europejskich stolic latem 1944 roku:
   . lud Wiecznego Miasta sposobił się do wyzwolenia stolicy, nie chwytając za broń i nie wzniecając powstania. Pod przewodnictwem swego biskupa, ojca świętego Piusa XII, złożył Bogurodzicy ślubowania i ... trwał na ufnej modlitwie przed Jej obliczem;
   . papież, Głowa Kościoła katolickiego i jednocześnie biskup Rzymu, mimo realnie istniejącego śmiertelnego niebezpieczeństwa (zaminowane miasto miało być lada chwila wysadzone w powietrze!) nie opuścił miasta, by ratować życie, lecz jak Dobry Pasterz pozostał ze swoimi owcami. I był promotorem ocalenia miasta, które dokonało się w sposób duchowy, bez użycia broni i przelewu krwi. Bo jak siłą armii jest wódz, tak siłą wierzącego ludu są jego pasterze;
   ˇ prymas Polski, kard. Hlond opuścił Polskę i swoją owczarnię już we wrześniu 1939 roku;
   . w Warszawie słowa ostrzeżeń Matki Bożej, nawołujące do pokuty i modlitwy, zostały praktycznie zignorowane, trafiając jedynie do znikomej części warszawian;
   . Mater Gratiarum odwrotnie niż Madonna dei Divino Amore nie została oficjalnie zaproszona do współpracy! Pozbawione Jej matczynej opieki Powstanie upadło, hitlerowcy stolicę Polski spalili i wymordowali pół miliona jej mieszkańców;
   . rzymianie postawili na MARYJĘ i... uratowali miasto;
   . warszawianie postawili na SIEBIE i... ponieśli totalną klęskę;
   . nie chciano pamiętać, że: lepiej uciekać się do Pana, niźli pokładać ufność w człowieku (Ps 118);
   . zapomniano, że : bez Boga ani do proga!
   Fragment książki ks. dra Józef Marii Bartnika SJ i Ewy J. Storożyńskiej "Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą, czyli prawdziwa historia Bitwy Warszawskiej, rozdz. pt.: Rok 1943 Matka Łaskawa objawia się na Siekierkach, czyli S.O.S dla Warszawy.
Powrót do góry strony